Az adathalász támadások és más kiberveszélyek gyakoribbak lehetnek, különösen olyan helyeken, ahol az adatvédelem kevésbé szigorú. Ezek miatt fontos, hogy külföldön fokozottan ügyeljünk digitális biztonságra, áll a FrontEndART anyagában.
Nyilvános Wi-Fi helyett VPN
Külföldi utazás alkalmával, habár pénzt takaríthat meg, ha Wi-Fi-t használ, különösen, ha adatbarangolási díjat kellene fizetni. A Wi-Fi-hálózatok azonban kevésbé biztonságosak, különösen, ha nincsenek jelszóval védve. Ilyen esetekben a hackerek könnyen hozzáférhetnek jelszavakhoz, hitelkártya-adatokhoz és más személyes információkhoz.
A biztonságosabb internet-használat érdekében használjon inkább VPN-t (virtuális privát hálózatot) vagy böngésszen mobiladat-kapcsolattal.
Ha ez nem megoldható, ügyeljen arra, hogy nyilvános hotspotok használatakor ne adjon meg hitelkártya adatokat vagy más személyes információkat!
Sok múlhat az operációs rendszeren
Fontos, hogy az operációs rendszer naprakész legyen, mivel az új verziók általában tartalmaznak biztonsági javításokat is. Egy nagyobb verziófrissítés után általában akadnak kisebb-nagyobb hibák az operációs rendszer működésében, így érdemes mindig tájékozódni a biztonsági javításokról.
A régi szoftverek használata biztonsági kockázatot jelenthet, mivel ezekben már ismert hibák lehetnek, amelyek veszélyeztethetik a telefont és az azon tárolt adatokat – legyenek azok a bankkártya adatok vagy a közösségi média platformok belépési adatai.
Miközben frissít, érdemes törölni azokat a régi alkalmazásokat is, amelyeket már nem használ.
Ezek az appok gyakran nyomon követhetik a tartózkodási helyet, és adatokat gyűjthetnek. Ráadásul ezek az alkalmazások gyakran elavultak, így feleslegesen foglalják a helyet a telefonon.
Számítanak a lokációs adatok
Az alkalmazások gyakran gyűjtenek helyadatokat a felhasználói élmény javítása vagy a célzott reklámok megjelenítése érdekében. Bár ez néha hasznos lehet, nem szükséges mindig bekapcsolva hagyni a helymeghatározási szolgáltatásokat.