Pont ugyanennyi volt tavaly, de ugyanazon díj mellett a kapott szolgáltatások mértéke, a biztosítási fedezet jellemzően magasabb, mint egy éve. Az átlagosan 5 napra szóló szerződéseket a sízők 69 százaléka osztrák, míg 11 százaléka szlovákiai úti céllal kötötte. További 7 százaléknyian Franciaországot, 5 százaléknyian pedig Olaszországot választották célpontnak, a lista következő helyein Szlovénia, Lengyelország és Románia a sorrend. A közeli célpontok miatt a síelőknek csupán elenyésző száma vett igénybe repülőt: több mint háromnegyedük autóval, míg a többiek zömmel autóbusszal utaztak.
A portál statisztikái azt mutatják, hogy az ügyfelek az online biztosításkötés lehetőségeivel élve síbiztosításaik 39 százalékát az utazást megelőző napon, további 19 százalékát pedig az elutazás napján kötötték meg. „Sokan már a kiutazás napján felkeresik a sípályát. Az utolsó pillanatban szerződést kötőknek ezért figyelembe kell venniük, hogy az adott napra csak bizonyíthatóan a szerződéskötés után bekövetkező eseményekre nyújt fedezetet a biztosítás— figyelmeztet Cseh Anett, a Netrisk.hu üzlet- és termékfejlesztési vezetője. - Néhány biztosító még ennél is szigorúbb: a náluk kötött aznapi utasbiztosítás esetén a szerződéskötés pillanatában még magyarországi területen kell tartózkodni.”
A sízés és a snowboard mellett egyre szélesebb réteg érdeklődik a motoros szán, mint téli sporteszköz iránt. A szakember azt javasolja, hogy az érintettek az utasbiztosítási termék kiválasztásakor ellenőrizzék, hogy az adott termék nyújt-e fedezetet a motoros szánnal bekövetkező balesetekre, ez ugyanis nem magától értetődő. Van olyan biztosító is, amelyik ezt az eszközt éppen az elmúlt hetekben építette be biztosítási feltételeibe. A Netrisk.hu oldalain a síbiztosítást kalkulálók a különféle, kifejezetten a síeléshez kötődő szolgáltatások közül a legnagyobb arányban a sípályáról történő mentésre, illetve a helikopteres mentésre keresnek rá. Beépült a köztudatba a drága mentés - állítja a portál.