Amikor Lisa 2001-ben a francia fővárosba költözött, azt a célt tűzte ki maga elé, hogy megmutassa Európának a modern orosz kultúra legfontosabb alkotásait. Az orosz művészek szankcionálásával azonban nem ért egyet, hangzik el az euronews.com tudósításában.
"Az orosz művészek február 24-e előtti, sőt, évekkel korábban készült alkotásaikkal tiltakoztak az ellen, ami Oroszországban történik. Gyakran intő jelek ezek az alkotások. Közvetlenül vagy közvetetten így harcolnak a rendszer ellen. Ma pedig sokkal fontosabb jelentésük is van. Sokkal erősebbek. Ha most nem engedünk a küzdelemnek, a Nyugattal szembeni ellenállásnak, a rendszerellenes hangoknak, akkor a háború felé fordulunk, és megfojtjuk a tiltakozó hangokat" - elemzi, miért nem marahatnak csendben az orosz művészeti élet tagjai.
"Nem azt mondom, hogy az orosz művészet fontosabb, mint a többi. Azt sem szeretném, ha hangosabb lenne, mint a többi, de azt sem, hogy elnémuljon. Ha elhallgattatjuk, azzal a háborúnak kedvezünk, a korlátozásnak - amit meg kell tennünk, bizonyos pontig. De nem tehetjük meg, hogy hallgatunk, mint a Szovetjunió idején, amikor mindenki csendben volt. Akkoriban mindenki magával volt elfoglalva; olyan ez, mintha visszaléptünk volna a múltba", mondja az orosz származású galériatulajdonosnő.
Forrás: Euronews