TOP5 hely digitális nomádoknak

Elgondolkoztál már azon, hogy egy kis időre áthelyezed a bázisod és kipróbálod, hogy milyen különböző helyekről, akár más országokból dolgozni? A digitális nomádok éppen ezt teszik. A Kiwi.com összeállításában olyan városok szerepelnek, ahol a legjobb élni, ha távmunkában dolgozol. Közös bennük, hogy a gyors interneten túl pezsgő a kultúrájuk, éjszakai életük és egy klassz kirándulásra is bármikor felpattanhatunk, ha épp ihletet szeretnénk nyerni. 

Köztudott, hogy az utazás inspiráló. A Kiwi.com reprezentatív kutatása* alapján a magyarok többsége (56%) úgy gondolja, hogy az utazás alatti munkavégzés pozitív hatással lehet a mentális egészségére és a munkára is. Honfitársaink 35%-a vallja, hogy az új helyek felfedezése segít oldani a stresszt és boldogabbá is tesz, ami a munkára is pozitívan hat. Kb. minden ötödik magyar új ötleteket, ihletet is vár az utazástól.

„Kutatásunkból kiderült, hogy a Z generáció tagjai gondolják leginkább (61%), hogy az utazás alatti munkavégzésnek pozitív hatása van a mentális egészségükre és a munkájukra is. Ők a legrugalmasabbak a  munkavégzés helye és ideje tekintetében, így számukra tökéletes társ a Kiwi.com app, mely algoritmusa mindig a legolcsóbb utazási lehetőségeket találja meg számukra”  – mondta Eliška Řezníček Dočkalová, a Kiwi.com ügyfélélményért felelős igazgatója.

A digitális nomádok azok, akik munka közben különböző helyszínekre utaznak, és a legtöbbször csak laptopjukra, okostelefonjukra és persze szupergyors internetre van szükségük ahhoz, hogy dolgozzanak. Találkozhatunk velük közösségi irodákban, kávézókban, könyvtárakban, sőt akár még vonaton is. A gyors internet alap számukra, de ezen túl számos olyan tényező van még, amitől egy hely vonzóbb lehet a digitális nomádoknak. Ilyenek például az életminőség, a biztonság, a megélhetési költségek, a kultúra, a sportolási lehetőségek, a közösségi terek, az éjszakai élet és persze számít az is, hogy az ott élők mennyire befogadóak.

A remote.com közzétett egy listát a 100 legjobb helyről, ahonnan távolról lehet dolgozni. Ha minden vizsgált szempont ugyanannyira számít, akkor a lista élén Toronto áll, amelyet Madrid, Auckland, Madeira, majd Helsinki követnek. Bárhová is megyünk, a beutazás, a digitális nomád vízum megszerzésének feltételeiről előre tájékozódjunk, hogy ne a helyszínen érjen minket meglepetés. A lista élén szereplő városokban a már említett feltételek mellett közös az is, hogy támogató a kultúrájuk a digitális nomádok kapcsán, speciális ösztönzőkkel is találkozhatunk. Íme a digitális nomádok top 5 városa:

  1. Kanada, Toronto

Kanada legnagyobb városa, Toronto minden szempontból tökéletes lehet a távmunkások számára. Az itt élők mintegy fele nem Kanadában született, több mint 140 nyelven beszélnek itt, igazi multikulturális hely. Toronto ügyesen megtalálta a középutat a nagyvárosi nyüzsgés és a kisvárosi élet között. Remek kávézókban lehet dolgozni, az éttermekben pedig a „friss és helyi” a jelmondat. Egy végigdolgozott munkanap után pedig pezsgő éjszakai élet várhat ránk, hétvégén pedig a csodás természet.

  1. Spanyolország, Madrid

A spanyol fővárosban jól megfér egymás mellett a munka és a szieszta. Igazi inspiráló környezetet biztosít a középkori romantika és a modern keveredése. A mesés tájak, a rengeteg park, tér, a mediterrán konyha, az itt élők vendégszeretete mind hozzájárulnak ahhoz, hogy Madridot a világ egyik legélhetőbb fővárosaként tartják számon. A spanyol főváros természetesen szívesen látja a turistákat, a szabadúszóknak és távmunkásoknak pedig kedvezményes vízumlehetőségeket biztosít.

  1. Új-Zéland, Auckland

A legélhetőbb országok listáin Új-Zéland gyakori szereplő. Legnagyobb városa Auckland egy kialudt vulkán köré épült. Egyik pillanatban nyüzsgő nagyváros, a másikban pedig már egy túraútvonalon vezet minket, akár a tengerparton. Az itt élők nagyon kedvesek, vidámak, rendszeresek a networking események. A kreatívok, startupperek, hipszterek hazája Ponsonby, ahol jól megférnek egymás mellett a galériák, specialty kávézók, stílusos butikok, független könyvesboltok, hamburgeres standok, felkapott bárok és a tengerparti bisztrók. 

  1. Portugália, Madeira

A Marokkó partjainál szigetcsoportot alkotó szigetek közül Madeira a legnagyobb. A Portugáliához tartozó szigeten szubtrópusi az éghajlat, egész évben süt a nap. Az örök tavasz szigetén a startup kultúra is virágzik. A digitális nomádokat nagyon kedvező feltételekkel várják, sőt, a helyiek fesztiválokat, közös túrázásokat is szerveznek, hogy még vonzóbb legyen a szigetük.

  1. Finnország, Helsinki

Finnország idén már hatodik alkalommal érdemelte ki a legboldogabb ország címet a World Happiness Report alapján. Fővárosában, Helsinkiben minden adott, amire egy távmunkásnak szüksége lehet. A város építészete lenyűgöző, a természet közelsége pedig folyamatosan érződik, legyen az akár egy strand a város szívében vagy a nyüzsgő várostól nem messze fekvő nemzeti park. Munka után indul csak be igazán az élet, eldönthetjük, hogy sportolni vagy bulizni szeretnénk, vagy előbb az egyiket, utána a másikat.


Már a horvátok is nehezítettek a határátkelésnél

Már a horvátok is nehezítettek a határátkelésnél 

Szlovákia és Ausztria után április 15-től Horvátország is ideiglenes határellenőrzést rendelt el.
Lezuhant egy drótkötélpálya kabinja – többen meghaltak

Lezuhant egy drótkötélpálya kabinja – többen meghaltak 

Az olaszországi Nápoly közelében történt a tragédia, a Faito-hegyre vezető drótkötélpályán.
Felújítják a világ egyik leghíresebb épületét

Felújítják a világ egyik leghíresebb épületét 

Már hozzá is láttak.
World Tourism Film Awards: idén is díjazzák a világ legjobb turisztikai kisfilmjeit

World Tourism Film Awards: idén is díjazzák a világ legjobb turisztikai kisfilmjeit  

Főszerkesztőnk is a nemzetközi zsűri tagja.
Ingyenes és pénztárcabarát dubaji programok

Ingyenes és pénztárcabarát dubaji programok 

Sokan azt gondolják, hogy Dubajban csak költséges szórakozás várja a látogatókat. Szerencsére ez nem így van, hiszen számos ingyenes látnivalót is találunk, ha Dubajba látogatunk.
Magyar kortársművészet Milánóban

Magyar kortársművészet Milánóban 

A Magyar Divat & Design Ügynökség szervezésében megvalósult Budapest Select – A VVoven View kiállítás több mint 8000 érdeklődőt fogadott a Milan Design Week során, az 5VIE designnegyed egyik kiemelt helyszíneként.
Bizonyítékot találtak arra, mi volt valójában a Stonehenge funkciója

Bizonyítékot találtak arra, mi volt valójában a Stonehenge funkciója 

Ez az a hely, amiről már mindenki hallott, és látta fotókon, de kevesen tudják, miért is épült valójában?
Felmérés: a fiatal generáció lemond a luxuscikkekről, csakhogy utazhasson

Felmérés: a fiatal generáció lemond a luxuscikkekről, csakhogy utazhasson 

Idén inkább utaznak a fiatalok, minthogy megvegyék a legújabb okostelefont.
A világ legnagyobb vizicsatája

A világ legnagyobb vizicsatája 

A hatalmas vízipisztolyos csata a Fehér Lótusz (White Lotus) filmsorozat egyik legfrissebb epizódjában is szerepet kapott.
Oszakai Világkiállítás: nyitva a Magyar Pavilon

Oszakai Világkiállítás: nyitva a Magyar Pavilon 

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter nyitotta meg a 2025-ös Oszakai Világkiállítás Magyar Pavilonját.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.