Török turisztikai adatok a harmadik negyedév számai alapján

Az előző év azonos időszakához képest a látogatók száma 9%-kal, a bevételek pedig 7%-kal növekedtek. Törökország a beutazó turisták számában új rekordot döntött, és így közel áll ahhoz, hogy elérje az év végi, 60 millió látogatós célját.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A Török Kulturális és Idegenforgalmi Minisztérium Isztambulban tartott sajtótájékoztatóján mutatta be az ország 2024-es harmadik negyedéves turisztikai eredményeit. Mehmet Nuri Ersoy kulturális és turisztikai miniszter elmondta, hogy

2024 első kilenc hónapjában a látogatók száma 9 százalékkal növekedett az előző évhez képest, és elérte a 49,2 millió főt.

A turisztikai bevételek ebben az időszakban 7 százalékkal, 46,9 milliárd USD-ra emelkedtek. Az egy főre jutó átlagos napi költés elérte a 107 USD-t.

Isztambul
Isztambul

Ersoy miniszter a mutatós számok alapján kijelentette:

Az első kilenc hónapban elért eredmények Törökország történetének legmagasabbja, ezért az év végi célunkat 61 millió látogatóra emeltük.

Isztambul és Antalya különösen jól teljesít

Törökország legnagyobb városa, Isztambul több mint 14 millió külföldit fogadott az év első kilenc hónapjában. A látogatószám 7 százalékos növekedést mutatott, és az óváros, Taksim, Karaköy és a Boszporusz mindkét oldalán található nevezetességek több mint 200 országból vonzották a turistákat, Amerikától Európán és Afrikán át Ausztráliáig és Ázsiáig.

Antalya, amelyet „Törökország turisztikai fővárosaként” emlegetnek, több mint 13,3 millió látogatót fogadott, és továbbra is vezeti az keleti mediterrán térséget.

A legfontosabb küldőpiacok folyamatosan növekednek, Kína mindent visz

Oroszország, Németország és az Egyesült Királyság – ezek a törökök legfontosabb piacai, tovább növekedtek, ahogy az utazók tömegesen választották Antalya, Isztambul, Izmir és Muğla népszerű turisztikai célpontjait.

Több mint 5,5 millió orosz választotta Törökországot nyaralási célpontként, ami 6 százalékos növekedést jelentett 2024 január és szeptember között. Ugyanezen időszakban a német látogatók száma meghaladta az 5,2 millió főt, és a német piac 6 százalékkal bővült. Az Egyesült Királyság, Törökország harmadik legnagyobb piaca, 17 százalékos növekedést mutatott, és közel 3,7 millió brit látogatott az országba az év első kilenc hónapjában.

Törökország legnagyobb növekedést Kínában érte el: több mint 312 000 kínai látogatót fogadott, ami 84 százalékos emelkedést jelent az előző évhez képest. 


A világ legjobb téglaépületeit díjazták Bécsben

A világ legjobb téglaépületeit díjazták Bécsben 

Átadták a BRICK AWARD 26 nemzetközi építészeti díj elismeréseit Bécsben.
Római kalandok Ausztriában

Római kalandok Ausztriában 

Június 20-án és 21-én Carnuntum a gyermekek városává változik.
Európai Bizottság: Európa fürdőhelyeinek minőségéről

Európai Bizottság: Európa fürdőhelyeinek minőségéről 

Európa fürdőhelyeinek vízminősége jelentősen javult az elmúlt évtizedekben.
Vendégházakkal bővült a megújult Fertő-tavi Új Strand

Vendégházakkal bővült a megújult Fertő-tavi Új Strand  

Átadták a Fertő-tó ausztriai oldalán lévő Új Strand fejlesztésének befejező ütemét.
Kiwi.com: a magyarok is egyre többször választják utastársuknak az AI-t

Kiwi.com: a magyarok is egyre többször választják utastársuknak az AI-t 

Egyre többen bíznak a mesterséges intelligenciától szerzett információkban.
Merőben új utazási trendet hozott a futball-vb Amerikának

Merőben új utazási trendet hozott a futball-vb Amerikának 

Elmaradó turisztikai boom, nyerő Airbnb-ágazat, észak-amerikai körutazások.
Ausztria különleges élményvilága Stájerországban és Karintiában / 1. rész

Ausztria különleges élményvilága Stájerországban és Karintiában / 1. rész 

Stájerország, ahol „sightseeing” helyett „sightdoing” várja a vendégeket.
Kenyai Turisztikai Szövetség: országuk biztonságáról

Kenyai Turisztikai Szövetség: országuk biztonságáról 

A kenyai egészségügyi hatóságok fokozott figyelemmel követik a régiós fejleményeket, és szigorú ellenőrzéseket tartanak fenn az ország kijelölt belépési pontjain.
Netrisk: a magyarok idei nyári úti céljai

Netrisk: a magyarok idei nyári úti céljai 

Várható-e fordulat a legnépszerűbb országok toplistáján?
Korhatáros napernyőhasználat Szardínián

Korhatáros napernyőhasználat Szardínián 

A napernyőket csak a gyerekek és az idősek használhatják.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.