Észak-Korea turisztikai újranyitásra készül, és ennek részeként turisztikai kiállítást rendezett Phenjanban – egyelőre főleg a kínai turisták visszacsábítására.
A pénteken elstartolt Phenjan Nemzetközi Turisztikai Ajándéktárgyak és Egészségügyi Cikkek Kiállítása jelentős lépés az ország életében a turizmus helyreállítása érdekében, valamint a Kínával való kapcsolat megerősítésében, írja cikkében a Travel and Tour World.
Fotó: DepositPhotos.com
Ahogy a nevéből is kiderül, a phenjani Sci-Tech komplexumban megrendezésre kerülő kiállításon egyelőre ajándéktárgyakat és egészségügyi termékeket mutattak be, de hivatalos források szerint az esemény egy nagyobb projekt része, amelynek célja a turisztikai iparág fejlesztése.
A járvány előtti években a külföldi látogatók többsége Kínából érkezett, ezért a mostani turisztikai kommunikáció is elsősorban erre a piacra fókuszál. A közlekedési kapcsolatok fokozatos helyreállítása szintén azt jelzi, hogy a turizmus újraindítása reális közelségbe került Észak-Koreában.