Mint írják, a tűz január 27-én, kedd este keletkezett, az épület tetőszerkezeténél. Az érintett hotel Courchevelben található, amely nemcsak síterepeiről híres, hanem arról is, hogy a luxusüzletek, fine dining éttermek és 4–5 csillagos palace hotelek egyik európai fellegvára.
Fotó: Les Grandes Alpes
A mentéshez és az oltáshoz mintegy 150 tűzoltót és 44 járművet vezényeltek a helyszínre. Szerda délelőtt még 110 tűzoltó dolgozott az oltáson. A hatóságok szerint a helyzetet súlyosbította, hogy a tűz rendkívül gyorsan terjedt, és sok anyag táplálta – így szerda reggel még nem tudták teljesen eloltani a lángokat.
Mint hozzáteszik, a beavatkozás egyik legnagyobb akadálya maga a tető szerkezete: a tűz a burkolat alatt terjed, ahová csak úgy lehet eljutni, ha a mentők eltávolítják a köveket, és felvágják a fémelemeket, hogy egyáltalán hozzáférjenek a tűzfészkekhez.
A helyzetet tovább nehezíti, hogy a tetőt vastag hóréteg borítja: a beszámolók szerint 50 centimétertől akár 1 méterig terjedő hóval kellett dolgozniuk a tűzoltóknak. Ez nemcsak fizikailag teszi kimerítővé a munkát, hanem azt is megnehezíti, hogy megfelelően vezessék el a füstöt és hatékonyan támadják a lángokat.