A német fejlesztő, a Kleindienst Group most kezdte hirdetni az ingatlanokat. A 160 négyzetméteres villák 2017-re készülnek el.
Az Európa szíve projekt, amelynek a részét képezik, 4 kilométerre nyúlik majd be a tengerbe a dubaji partoktól. Összesen hat szigetből áll majd: magából a kontinensből, aztán külön Monacóból, Németországból, Svédországból, Szent Pétervárból és Svájcból. De nem csak a vén kontinenst viszik Dubajba, hanem az időjárását is. Hófödte vagy esőáztatta utcákat oda, ahol a szinte állandó napsütés a fő attrakció. Gyalog bebarangolhatjuk majd egész Európát, és időről időre eső vagy hózápor zúdul a nyakunkba. Hogy ezt hogyan fogják megoldani, azt nem árulja el a projekt mögött álló német ingatlanfejlesztő cég, a Kleindienst Group vezérigazgatója. Josef Kleindienst csak annyit mond, hogy abszolút új német technológiát vetnek be.
A projekt már jó pár éve elindult, de a gazdasági válság lelassította, 2007-2008-tól tavalyig Csipkerózsika-álomba merült. Egy éve még jövőre tervezték az átadást, most 2017 a céldátum. A mini Európa a dubaji mesterséges szigetvilág része lesz egyszer, amely szó szerint az egész világot leképezi majd, összesen 300, ember készítette szigettel, 232 kilométerrel toldva meg a dubaji partvonalat. Az Európa szívében olyan villák, szállodák, bevásárlóközpontok és piacok lesznek, amelyeket az európai építészet és életstílus inspirált.
A beruházó Európa minden részének egyedi hangulatát Dubajba igyekszik hozni. Monaco például a francia Riviéra eleganciáját és gazdagságát mutatja majd, fenséges modern villáival és luxusjachtjaival. Svédország pedig egy régi piacét, amelyet a híres stockholmi Saluhall mintájára építenek fel.
Teljesen hiteles élményre törekszenek tehát a tervezők, Európa időtlen szépségével. A hat szigeten persze ott lesznek a nagy szállodaláncok is, szépen manikűrözött kertek, légkondicionált bevásárlóközpontok, utcai mutatványosok és rengeteg, ma még titokban tartott látványosság.
Forrás: Globoport