A település és az ott működő turisztikai szolgáltatók számára jelentős előnyt jelent a cím elnyerése, ugyanakkor ezzel további fejlesztési lehetőségek is megnyílnak a város számára. A témáról az oroscafe számolt be részletesen.
Az írásból kiderül, hogy Dávid Zoltán polgármester szerint "Az egyértelmű marketing előnyök mellett ennek a minősítésnek kiemelt szerepe van abban, hogy a város indulni tud azokon a pályázatokon, amiken csak a gyógyhellyé nyilvánított fürdők és önkormányzatok tudnak. Így még több attrakciót tudunk Gyopárosfürdőre hozni, ezzel téve még vonzóbbá Orosházát és a fürdőt".
A fejlesztésekkel kapcsolatban elhangzott, hogy az idén már benyújtottak egy 600 millió forintos Terület- és Településfejlesztési Operatív Programos (TOP) pályázatot Gyopárosfürdő turizmusának fellendítése érdekében, amit követni fog egy 500 millió forintos második körös pályázat is. Emellett készülnek a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) egyik pályázatára is, melyen az elnyerhető támogatás minimum 300 millió forint.
– Olyan attrakciókat szeretnénk Gyopároson megvalósítani, amik a fürdő mellett plusz programot adnak, ezzel is növelve az eltöltött éjszakák számát. A beadott TOP-os pályázat többek között tartalmaz egy interaktív tanösvényt a tóparti sétányon, ami a gabona útját kívánja bemutatni. De tervezünk játszótéri elemeket, a helyi növény- és állatvilág bemutatását, pihenőhelyek kialakítását és egy új vendéglátóegységet is építenénk, amit a tavon keresztül lehetne megközelíteni – ismertetett néhány tervet Barák Anita megbízott városfejlesztési irodavezető.
Forrás: Oros Café