A „Dél-Balatoni Vízi Kör” Somogy vármegye területén megvalósítani kívánt víziturisztikai fejlesztés, melynek célja olyan megállóhelyek létrehozása, melyek egységet képeznek, egységes jól felismerhető arculattal rendelkeznek, azonosan magas szolgáltatási színvonallal működnek.
A fejlesztés bárki számára elérhető módon biztosít átjárást a víz és a part között, vagyis megteremti a vízre jutás lehetőségét biztonságos, korszerű, eszközök segítségével, oly módon, hogy a természetes környezet ne károsodjon, ezáltal az ökológiai lábnyom a lehető legkisebb legyen az érkező látogató által.
Fotó: Magyar Vitorlás Akadémia
A projekt elsődleges célcsoportja a vizes mozgásformákat kedvelő aktív túrázók, a Balatonhoz és környékére érkező látogatók valamint a térségben élők és nyaralótulajdonosok.
„A megállópontok fejlesztése lehetőséget teremt mind a helyben élőknek, mind pedig a hozzánk látogatóknak, hogy szabadidejüket aktívan töltsék el, megismerkedhessenek különböző túratípusokkal, vízisportokkal, ezáltal növelve a térség turisztikai szerepét.”
- fogalmazott a Balatonmáriafürdőn megtartott projekt megnyitó ünnepségen Móring József Attila a Dél-dunántúli komplex fejlesztési régió kormánybiztosa.
Fotó: Magyar Vitorlás Akadémia
„A mostani beruházás régi hiányt pótol, hiszen a Balaton körül nagyon kevés a lehetőség úgynevezett svertes vitorlások, vagy vitorláscsónakok vízre helyezésére. Ez a fejlesztés reményeink szerint hozzájárul, hogy minél többen ismerkedhessenek meg a vízenjárás örömével.” – fejtette ki dr. Gellér László Alajos a Magyar Vitorlás Szövetség elnöke.
A rendezvény keretében Gáthy Gergely, a Dél-Balatoni Vízi Kör projekmenedzsere ismertette a fejlesztés részleteit.
Eszerint Balatonmáriafürdőn új épületet alakítanak ki, mely helyet biztosít egyebek mellett mosdóknak, öltözőknek, zuhanyzóknak, valamint a vízitúra eszközök tárolására alkalmas helységnek.
Balatonfenyvesen két darab vitorlás csónak beszerzése valósul meg, Balatonlellén vízre bocsátó sólyát telepítenek, valamint a vízitúrázók szociális igényeit kiszolgáló mobil szociális blokk kerül kialakításra.
Balatonföldváron egy darab sólya fix stéggel kiegészülve kerül telepítésre, Zamárdiban mobilházas tároló helyiségek, teraszok kerülnek kialakításra, valamint ezen a helyszínen valósul meg a mozgássérültek részére a vízrejutás lehetőségének kiépítése. Siófokon pedig új, épített stég biztosítja majd a vízitúrázók kikötését.