Komoly lehetőséget kapott a Tour de Hongrie


A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) elfogadta a Tour de Hongrie szervezőinek kérelmét, és a Magyar Körverseny olyan időponttal került be a nemzetközi versenynaptárba, amikor World Tour csapatok is részt vehetnek.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

2020-ban május 13. és 17. között kerül sor a legnagyobb magyar kerékpárversenyre, nem sokkal a Giro d’Italia után. Az Olasz Körverseny ugyanis május 9-n indul és első három napját Magyarországon rendezik, két nappal később pedig útnak indulhat a Tour de Hongrie mezőnye is.

„A háttérben hosszú hetek óta megfeszített erővel dolgoztunk azon, hogy megtaláljuk a legjobb időpontot a versenyünknek – mondta Eisenkrammer Károly, a Tour de Hongrie szervezőbizottságának elnöke. – A nemzetközi naptárban ugyanis nagy változások történtek, a tokiói olimpia miatt olyan hagyományos versenyek is szokatlan időpontra kerültek, mint a Tour de France vagy a Vuelta a Espana. Számunkra nemcsak az volt fontos, hogy minél kevesebb nagy versennyel ütközzünk, hanem az is, hogy a távolabbi céljainkhoz közelebb kerüljünk. A nemzetközi szövetség jövőre indítja útjára a Pro Series nevű kiemelt sorozatot, amelybe mi is szeretnénk bekerülni. Nagyon komoly követelményrendszernek kell ehhez megfelelni, az első kritérium az, hogy legalább tizennégy World Tour- vagy prokontinentális csapat vegyen részt a versenyünkön. A májusi időponttal nagy lehetőséget kaptunk, hogy ezt teljesíteni tudjuk.“

A főszervező hozzátette: a Giro d’Italia magyarországi rajtja már eddig is sok kaput megnyitott a magyar kerékpársport előtt, s ezúttal a Tour de Hongrie előrelépésében is óriási szerepet játszhat.

„A Giro rajtjára a világ legjobb csapatai érkeznek majd Magyarországra, a teljes eszközparkjukkal. A nagykanizsai befutó után az Olasz Körverseny résztvevői repülővel utaznak majd Szicíliába, az eszközpark azonban itt marad. Több nagy csapattal egyeztettünk arról, hogy részt vennének-e egy két nappal később kezdődő magyarországi körversenyen, hiszen ehhez minden felszerelésük itt lesz.

 A Giro magyarországi rajtját óriási érdeklődés övezi majd szerte a világon, s mi azokban a napokban Magyarország más részeit is meg tudjuk majd mutatni a világnak az Eurosport közvetítésein keresztül. És ha minden jól alakul, a világ legjobb csapatai közül többen a Magyar Körversenyen is rajthoz állnak majd.“

A Tour de Hongrie-t 1925-ben rendezték meg először, a történelem viharai azonban sokszor nem kímélték az eseményt, amelynek tavaly rendezték meg a 40. kiírását. A verseny utolsó két szakaszát az Eurosport is élőben közvetítette, a televíziónézők a világ 195 országában láthattak napi összefoglalókat a Magyar Körversenyről.

 


Új felvonó, új élmények, akár nyáron is – a mátrai síparkban

Új felvonó, új élmények, akár nyáron is – a mátrai síparkban 

A beruházás célja, hogy a Felső-Mátra téli úti célja egész évben vonzó legyen.
Haydn-koncertek Eszterházán

Haydn-koncertek Eszterházán 

A koncertsorozat a historikus előadásmód kiemelkedő hazai művészeit és együtteseit vonultatja fel, méltó módon idézve meg Eszterháza gazdag zenei örökségét.
Miniüzlet nagy álmai: új bérlőjét várja Sopron legkisebb üzlethelyisége

Miniüzlet nagy álmai: új bérlőjét várja Sopron legkisebb üzlethelyisége 

Új bérlőt keresnek Sopron belvárosának egyik legismertebb üzlethelyiségébe.
Felmentették Guller Zoltánt a Magyar Turisztikai Ügynökség éléről

Felmentették Guller Zoltánt a Magyar Turisztikai Ügynökség éléről 

A hírt Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter péntek este a saját közösségi oldalán jelentette be.
A méhpempő alkalmazási lehetőségei

A méhpempő alkalmazási lehetőségei 

A méhpempő egy olyan különleges anyag, amit a méhek állítanak elő, és az élővilágban páratlanul sokféleképpen felhasználható.
Nyári varázslat Győrben: lampionos hajós felvonulás

Nyári varázslat Győrben: lampionos hajós felvonulás 

Tavaly ötven év után kelt újra életre a Lampionos Hajós Felvonulás Győrben.
Kultkikötő a Balatonnál

Kultkikötő a Balatonnál 

Július 3. és augusztus 28. között újra megnyitja kapuit a Kultkikötő.
Válasz a digitális világra: helyette inkább nyári táboroztatást

Válasz a digitális világra: helyette inkább nyári táboroztatást 

Tovább nő az igény a közösségi nyári élményekre.
Az ízek és zene harmóniája mediterrán módra

Az ízek és zene harmóniája mediterrán módra 

Sokan érzik úgy, hogy egy ínycsiklandó vacsora hangulatos zenei aláfestéssel nem csak a testet táplálja, hanem a lelket is felüdíti.
Sziget fesztivál: meglepő változás az egyik zóna esetén

Sziget fesztivál: meglepő változás az egyik zóna esetén 

Európa első party-padel klubja érkezik a Szigetre.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.