Turisztikai szakmai napot tartottak Szolnokon

„Partnerek vagyunk!” címmel szakmai fórumot rendezett az „Alföld Szíve” Térségi Turisztikai Egyesület és Jász-Nagykun-Szolnok megye önkormányzata március 20-án, csütörtökön Szolnokon.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az egészségturizmusra, a természetközeli élményekre, a helyi gasztronómiára alapozva képzelhető el az idegenforgalom fejlesztése térségünkben – mondták a tanácskozáson a turisztikai szakemberek. A fórumot sajtótájékoztató követte, ahol több előadó foglalta össze délelőtti előadásaikat.

A megyei közgyűlés elnöke, Kovács Sándor szerint a turisták egyre jobb szolgáltatást keresnek, a mennyiség helyett a minőségre kell hangsúlyt fektetni, a turisztikai értékekhez az itt élők hozzá tudják tenni magas szintű szolgáltatásaikat.

Fejér Andor, az "Alföld Szíve" Térségi Turisztikai Egyesület elnöke szerint nem elég a térség jó adottsága, ha nem ismerik, akkor nem is lesz látogatott. Ha minőségi turizmusra vágyunk, akkor a vállalkozói réteg is tegye hozzá, akár a pénzét is – mondta, mert a kirándulókból csak akkor lesznek turisták, ha jó a kínálat, ha vonzóak a rendezvények és az attrakciók.

Többen használják a SZÉP kártyát

A Nemzetgazdasági Minisztérium osztályvezetője rekordnak nevezte a tavalyi évet, mert a statisztika szerint ekkor több belföldi üdült itthon, mint külföldi. Mindez a SZÉP kártyának köszönhető, az idei év első két hónapjában 17 százalékkal nőtt az igénybevevők száma - mondta Fodor Olivér.

Molnár Anita beszámolója szerint a térség vendégéjszakáinak 70 százaléka, illetve a megyei vendégéjszakák 40 százaléka a Tisza-tónál realizálódik. A Tisza-tavi régió marketing igazgatója szerint a „Tisza-tónál a vendégforgalom a Kisköre-Abádszalók tengelyről a Tiszafüred-Poroszló tengelyre helyeződött át”.

Katona Ilona elmondta, hogy a régióban az országos értékeket meghaladva emelkedett az idegenforgalom, a belföldi kilenc százalékkal, a külföldi pedig 2,8 százalékkal növekedett. „Egészségturisztikai desztináció vagyunk, a Tisza-tó a stratégiai területe a régiónak” – mondta az Észak-alföldi RMI vezetője.

A tavaly megindult és az idei évre is áthúzódó, Szolnokon folyó turisztikai fejlesztésekről Kertészné Bokor Zsuzsa beszélt. A Szolnoki Városfejlesztő Zrt. projektmenedzsere a REPtár Interaktív Repülőmúzeumról, valamint a SÖRÁRIUM interaktív sör- és gasztronómiai pincemúzeumról is szólt, amely a Városháza pincéjében kerül kialakításra és várhatóan ez év őszén nyílik meg.

Négy településen koncentrálódnak a turisták

Galó Anita, az „Alföld Szíve” Térségi Turisztikai Egyesület titkára arról beszélt, hogy kiemelt figyelmet kell szentelni az egészség- és a kulturális turizmusnak, valamint a természetközeli élmények nyújtásának, továbbá javasolta a helyi TDM-ek ösztönzését. Fontosnak találta azt is, hogy a megye vendégéjszakáinak 74 százaléka négy településen (Cserkeszőlő, Tiszafüred, Szolnok, Berekfürdő) realizálódik.

Lakatos István, a megyei önkormányzat Térségfejlesztési és Külügyi Irodájának vezetője azokról a lehetőségekről szólt, hogy mit tehet az önkormányzat a turizmus fejlesztéséért. Véleménye szerint a válság erősen érintette a turizmust: „ezért komolyabb eszközöket kell mozgósítani”. Szerinte a turisztikai vállalkozások mellett szerepet kell vállalnia az önkormányzatoknak is a turisztikai térség újrapozícionálásban.

A megjelentek a fórumon és a délutáni kerekasztal programon átfogó képet kaptak Jász-Nagykun-Szolnok megye és a turisztikai régió helyzetéről, a hazai turizmus-fejlesztési trendek mellett a TDM-ek, az uniós fejlesztések, valamint a gyakorlatban felmerülő gondok és azok megoldási lehetőségei kerültek górcső alá.

A fővárosból az eseményre érkező szakújságírókat Tomasovszky László, a Martfű Thermál SPA-t működtető Toma-Bau Zrt. vezérigazgatója látta vendégül Martfűn. Megnézhették a hotelt, a gyógyfürdőt, az uszodát, ahol több sportszakosztály készül versenyekre, majd ellátogattak a szálloda kempingjébe is, ahol hamarosan már az első látogatókat várják. Tomasovszky László komplexuma 80 embernek ad munkát és jelentős attrakciónak számít a térségben is.


Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével

Vendégélmény fokozása az AR segítségével 

A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata

Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata 

A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat

A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat 

A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.

Interjú

Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni”

Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni” 

A helyszín a Hardangervidda Nemzeti Park, ahol annak idején Amundsen készült fel az Antarktisz-expedícióra.
Első az életképesség: fenntartható üzleti modell a vendéglátásban

Első az életképesség: fenntartható üzleti modell a vendéglátásban 

A vendéglátóipar fenntarthatósági fordulata elkerülhetetlen az ökológiai lábnyomunk csökkentéséért - de vajon hatékonyan cselekedhet-e a fenntarthatóságért egy olyan vendéglátóhely, amelynek saját jövője sincs biztosítva?
Magyar konyha, magas minőségben – a VIRTU étterem séfjével beszélgettünk

Magyar konyha, magas minőségben – a VIRTU étterem séfjével beszélgettünk 

Lendvai Levente az Arany Kaviárból érkezett a MOL torony tetején található VIRTU étterem konyhafőnöki pozíciójába.