10 millió eurós kártérítést kell fizetnie a Ryanairnek

Tízmillió eurós (3 milliárd forintos) kártérítés megfizetésére kötelezte a Ryanair ír fapados légitársaságot szerdán egy francia bíróság, amiért a dél-franciaországi Marseille repülőterén dolgozó alkalmazottait négy éven át az ír munkajog szerint foglalkoztatta.

A megítélt összeg megfelel annak, amelyet a felperesek, a francia társadalombiztosítás, a munkaügyi hivatal, a nyugdíjfolyósító és a dolgozók két szakszervezete követeltek a légitársaságtól. Ezenkívül 200 ezer eurós (60 millió forintos) büntetést is kiszabott a bíróság.

Az európai piacon vezető fapados légitársaságot azért jelentették fel, mert a Marseille-i repülőtéren 2007 és 2011 között folyó tevékenységét nem jelentette be Franciaországban az illetékes hivataloknak, és az itt dolgozó 127 alkalmazottját az ír munkajognak megfelelően alkalmazta.

Az ügyben illetékes aix-en-provence-i büntetőbíróság ugyanakkor elutasította az ügyészségnek azt a kérését, hogy foglalja le a Ryanair azon négy Boeing 737-es típusú repülőgépét, amelyek négy éven át voltak jelen a Marseille-i repülőtéren, s "a szabálysértések elkövetésére szolgáltak".

Egy 2006-os kormányrendelet szerint a francia munkajog vonatkozik minden olyan légitársaságra, amely telephellyel rendelkezik Franciaországban. A Ryanair, amely többször is megpróbálta elkerülni, illetve elhalasztani a bírósági eljárást, arra hivatkozott, hogy a Marseille-i repülőtéren csak "egyszerű karbantartásra" hagyta a gépeket. Az ügyészség szerint azonban a légitársaság "játszik a szavakkal", hiszen egyértelmű, hogy tartós tevékenységet folytat Franciaországban, amelynek bizonytékai az irodái és a két Franciaországban dolgozó vezetője. Az érintett alkalmazottak pedig mind a környéken élő emberek.

A Ryanair közleményben jelezte, hogy "fellebbez a negatív döntés és a francia hatóságok minden olyan kísérlete ellen, amellyel azt akarják elérni, hogy visszatérítse a szociális járulékokat, amelyeket már teljes egészében befizetett Írországban".

Forrás: MTI


Forgalomkorlátozások vasárnap  a fővárosban

Forgalomkorlátozások vasárnap a fővárosban 

Vasárnap egy futóversenyt és az Élet Menete rendezvényt tartják Budapesten.
SIA Csoport: cél a karbonsemlegesség

SIA Csoport: cél a karbonsemlegesség  

A Singapore Airlines (SIA) Csoport megállapodásokat írt alá a Fenntartható Repülési Üzemanyag (SAF) beszerzéséről.
Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná

Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná 

Megdöntötte saját rekordját az Emirates Group a 2024–2025-ös pénzügyi évben.
Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja

Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja 

A korlátozás oka a húsvéti héten mért jelentős forgalomnövekedés.
Ismét robog a Jégmadár expressz

Ismét robog a Jégmadár expressz 

Május 18-tól ismét közlekedik a Jégmadár expresszvonat, amely közvetlen összeköttetést kínál Rákospalota-Újpestről a Velencei-tóhoz és a Balatonhoz.
WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés

WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés 

A repülőtér a Romániai Repülőterek Egyesülete által közölt januári statisztika szerint egy év alatt megduplázta utasainak számát.
Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 

Éppen hetvenöt évvel ezelőtt, 1950. május 7-én nyitották meg az utazóközönség előtt Budapest nemzetközi repülőterét, Magyarország kapuját.
Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában

Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában 

Dubajról leginkább a téli napsütés, a tavaszi luxuspihenés vagy az őszi tökéletes kikapcsolódás jut eszünkbe – de ez hamarosan megváltozhat.
Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme

Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme 

A Budapest Airport (BA) ezt a speciális programot az érintett kerületek és települések polgármestereivel konzultálva alakította ki.
IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom

IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom  

Az április 30-án megjelent sajtóközlemény 2025. márciusi globális légiutasforgalom adatait ismerteti.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.