Február 28-án, 80 éves korában elhunyt dr. Csók Csaba, aki 2008-ig volt a Magyar Utazási Irodák Szövetségének – akkori nevén Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetségének – főtitkára. A szakember 35 éven át dolgozott a szövetség kötelékében.
Aligha akad valaki a magyar turisztikai szakmában, aki ne ismerte volna legalább látásból Csók Csabát. 2008-as leköszönésekor, 71 éves korában készítettünk vele interjút, páratlanul hosszú pályafutásának néhány érdekes momentumát elevenítettük fel a főtitkárral, amit ide kattintva olvashat el.
Az interjúban elmondta, hogy az idegenforgalommal 1958. április elsején került először kapcsolatba, amikor felvették az IBUSZ-hoz. Itt szerezte meg első szakvizsgáját „dolgozók hétvégi különvonata” tárgykörben. Ezekkel a vonatokkal bejárta a fél országot. Később egymás után szerezte meg a különféle bel- és külföldi jegykiadói vizsgákat, letette az autóbusz-kísérői vizsgát is. 1962-ben elvégezte az idegenvezetői tanfolyamot, utána évente három-négy alkalommal külföldre, a volt keleti blokk országaiba vihetett csoportokat. Amikor 1962-ben elindult a Kereskedelmi és Vendéglátó-ipari Főiskolán a képzés, az elsők között végzett vendéglátó szakon, de idegenforgalmi diplomát is szerzett. Alighogy lediplomázott, felkérték, hogy legyen másodállásban az idegenforgalmi ágazat vezetője a főiskolán. Később elvégezte az ELTE Bölcsészettudományi Karán a pedagógia szakot, majd le is doktorált. Közben a hetvenes évek elején az IBUSZ-nál a központba került önálló osztályvezetőnek, hozzá tartoztak a szállodai szerződések is, akkoriban ugyanis ők hozták az országba a külföldi turisták többségét. Később átment főállásban a főiskolára. 1974. január elsejével létrejött a hét állami tulajdonú utazási iroda érdekeinek képviseletére a MUISZ, őt pedig megválasztották az új szövetség főtitkárává. Először másodállásban látta el a feladatot, majd ahogy bővült a tagság, úgy lett ez a főállása, és a főiskola lett a másodállás. 1995 után hagyott fel a tanítással, de ő írta az első főiskolai jegyzetet utazásszervezésből, utána pedig további tizenegyet.
Az első utazásszervező tevékenységről szóló miniszteri rendelet létrejötténél is bábáskodott 1992-ben. Tizenhat külföldi szakmai szövetséggel kötöttek kétoldalú szerződést, az ECTAA elsőként Kelet- Európából a MUISZ-t vette fel a soraiba. Szerepe volt abban is, hogy 1994-ben az országgyűlésben idegenforgalmi albizottság, majd 1998-ban önálló bizottság alakult.
Az idei évben különös figyelmet kap a Balaton négyévszakos turizmusa, míg a nemzetközi vendégek közül Szlovákia mutatkozik be különleges gasztronómiájával és kulturális örökségével.
Visszavonják a társadalmi egyeztetésre bocsátott rendelettervezetet, amely a szálláshely-minősítési tevékenységhez kapcsolódó igazgatási szolgáltatási díjak szabályozását célozta.
Az idei HoReCa Design Kiállítás, amely a Bútor, Lámpa, Dekor Kiállítás részeként látogatható, számtalan innovatív és különleges termékkel várja a szakmai érdeklődőket.
Az Utazás kiállítás szakmai napján a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) szervezésében megrendezésre kerülő konferencián a hazai turizmus szereplői osztották meg tapasztalataikat.
A Mezőgazdasági Múzeum szervezői egyedülálló farsangi kalandra hívják a családokat 2025. március 1-jén a Vajdahunyad várába. Egy napra gyermekeinkből lehet tehenész, lovász, gabonatermesztő vagy szatócsboltos.
A hazai cégvezetők 70 százaléka számít globális gazdaság gyorsulására, 60 százalék a hazai gazdasággal kapcsolatban is optimistán nyilatkozott, míg saját vállalata növekedésében mindössze 39 százalék bízik.
A Budapest Central European Fashion Week (BCEFW) az elmúlt években a régió egyik legjelentősebb divateseményévé vált, a 15. szezon pedig minden eddiginél színesebb programmal és új nemzetközi együttműködésekkel ünnepelte a közép-európai divatot február 10-16. között.