Mintaértékű a négy település - Orfű, Abaliget, Husztót, Kovácsszénája - önkormányzataiból és vállalkozóiból konzorciumot létrehozó Orfűi Turisztikai Egyesület és a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség közötti megállapodás, amelynek értelmében 2011 végéig - az elnyert 42 millió forintos támogatás felhasználásával - olyan munkaszervezet jön létre, amelynek elsődleges célja a kisrégió sikeres bevonása az idegenforgalomba.
A térség gazdasági, turisztikai szereplői, valamint önkormányzatai a páratlanul szép és értékes természeti környezet megújítását, annak a turisztikai kínálatba - a környezeti terhelés növekedésének megállításával – történő beillesztését helyezték a projekt középpontjába. Ennek részeként kerül sor az új turisztikai arculat kialakítására, bevezetésére, az idegenforgalomhoz kapcsolódó marketing tevékenység megújítására, amelynek hatására várhatóan megnő a vendégéjszakák, valamint a turizmushoz kapcsolódó szolgáltatások száma számíthatnak.
A Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség életében ez az első olyan megállapodás, amelyet a elkövetkezendő időben egy Baranya-Somogy megyén átnyúló, négy települést érintő követ, majd két dél-balatoni település lép szövetségre. A további megállapodások, összegszerűen, nagyságrendben lépik túl a mostanit, amelynek felhasználásával Pécs, Kaposvár, Harkány, Siófok és Balatonföldvár is létrehozza saját turisztikai desztináció menedzsment szervezetét.
Az Orfűi Turizmus Egyesület hosszú szakmai előkészítés után 2008 szeptemberében alakult azzal a céllal, hogy a turizmus szereplőit összefogják az új alulról szerveződő Turisztikai Desztináció Menedzsment szervezet létrehozására, kialakítására, amelyhez csatlakozott Abaliget, Husztót, Kovácsszénája is. A szervezet tagsága jól reprezentálja a települések turisztikai kínálatát, jelen vannak benne a vendéglátás területén dolgozók, a legnagyobb szállásadók, valamint a különböző a vízi turizmushoz kapcsolódó vállalkozások, vállalkozók. A helyi önkormányzat segítő, együttműködő partnerként vesz részt benne. Orfű és Abaliget országosan ismert üdülő terület. Jó természetföldrajzi adottságaira piacképes turizmus épült ki. A háromezer kereskedelmi szálláshely és a közel 200 magán és falusi szálláshely szolgáltató kapacitása vetekszik olyan nagy desztinációkéval, mint Harkány és közel fele a pécsinek. A tényleges egyötöd, egy hatoda a harkányinak, vagy a pécsinek. Jelentős a túlkínálat, de a fejlesztések alapot adhatnak a forgalom növelésére. A létrehozandó szervezet célja éppen ezért, a turizmus helyi feladatainak „finomhangolása”, a meglévő kínálatok élményláncokká szervezése. E mellett további jelentős javulás várható a folyamatban lévő nagy beruházásoktól, úgy mint aquapark, Pécs-Orfű-Abaliget kerékpárút, valamint a Fedeles Lovarda.