A közlemény szerint az internet áfája további 13 százalékponttal csökken, jövőre 5 százalék lesz, amely a tárca számításai szerint mintegy 22 milliárd forintot hagy a családoknál.
Öt százalékra csökken a hal, valamint a sertés belsőségek áfája is.
Összességében 9 százalékkal kevesebb forgalmi jellegű adót kell fizetniük a vendéglátóknak.
A kétgyerekes kedvezménnyel 330 ezer család jár még jobban jövőre, hiszen a gyermekenkénti havi családi kedvezmény összege a jelenlegi 15 ezer forintról 17500 forintra emelkedik.
A szociális hozzájárulási adó és az egészségügyi hozzájárulás mértéke a jelenlegi 22 százalékról 20 százalékra csökken. Az intézkedéssel jövőre összességében 164 milliárdot takaríthatnak meg a vállalkozások.
A kisvállalati adó kulcsa további 1 százalékponttal, 13%-ra csökken.
Az összességében mintegy 3 milliárd forintnyi adócsökkentés mellett jelentős egyszerűsítéssel és megtakarítással számolhatnak a lakásukat kiadók is.
A vállalkozásoknak elegendő lesz a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz bejelentkezni, a bejelentkezési adatokat az adóhivatal adja át az önkormányzatoknak.
Huszonötszörösére nő a határ a kisüzemi sörfőzdéknél, ugyanis a 200 ezer hektolitert meg nem haladó mennyiségű sört előállító vállalkozó alkalmazhatja az 50%-os jövedéki adókedvezményt.
A vállalkozó nappali tagozatos egyetemisták 2018-tól feleannyi közterhet (50 ezer helyett 25 ezer forintot) fizetnek, amennyiben tanulmányaik mellett kisadózóként vállalkoznak.
Jövőre már a röplabda is látvány-csapatsport lesz, emellett duplájára – 250 millió forintra - nő a bevételi határ a sportolók - nem mellesleg szellemi szabadfoglalkozásúak - kedvezményes adózási módjában, az ekhóban.
Több tízmilliárd forintot hozhat a költségvetésnek az online számlázás, amely 2018. július 1-jétől lesz kötelező. 2017. július 1-jétől - a zökkenőmentes átállás érdekében – már tesztelhető is a kormány új, gazdaságfehérítő eszköze – közölte a szakminiszter.
Forrás: Turizmus Online