Bedobta a törülközőt a Max Taxi

A Max Taxit üzemeltető Reklámtaxi Kft. a továbbiakban nem kíván fuvarszervezői tevékenységet végezni, a Tele5 Taxi Kft. által benyújtott dokumentumok pedig nem mindenben felelnek meg a taxirendelet előírásainak - tudta meg az MTI a Budapesti Közlekedési Központtól (BKK). 

A Budapesti Közlekedési Központ június 23-án közölte az MTI-vel, hogy visszavonta a Reklámtaxi és a Tele5 Taxi engedélyét, mert nem feleltek meg az előírt pénzügyi feltételeknek. A BKK emellett visszavonta az engedélyt azoktól a taxiktól is, amelyek a két fuvarszervező szerződéses partnerei voltak. A Tele5 Taxi azóta benyújtott bizonyos dokumentumokat, mert szeretnének tovább működni. Ám ezek az igazolások nem teljesen felelnek meg a taxirendelet előírásainak, ezért a BKK hiánypótlásra szólította fel a kft.-t - közölte az MTI-vel a BKK sajtókommunikációs irodája.

A Reklámtaxi Kft. viszont arról tájékoztatta a Budapesti Közlekedési Központot, hogy fuvarszervezői tevékenységet a továbbiakban nem kíván végezni. Közben új fuvarszervezői cégként jelentkezett a MAXTAXI Zrt., de a benyújtott dokumentumok alapján szintén hiánypótlásra kapott felszólítást - tájékoztatott a BKK. Amíg a társaságok nem igazolják pénzügyi megfelelőségüket, nem kapják meg a szükséges engedélyeket, nem folytathatnak személytaxi-szolgáltatást közvetítő és szervező tevékenységet Budapest közigazgatási területén. Vagyis a velük szerződött taxisok nem szállíthatnak utasokat. A BKK tájékoztatása szerint próbautazásokkal ellenőrzik a fuvarszervezők és a hozzá kapcsolódó taxiszolgáltatók tevékenységét. Amennyiben olyan esettel találkoznak, hogy valaki engedéllyel nem rendelkező fuvarszervezőn keresztül taxiszolgáltatást végez, akkor eljárást kezdeményeznek a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál. A BKK egy újabb taxitársaság, a Budapest Taxit üzemeltető RT 5 TAXI HOLDING Kft. engedélyét is visszavonta, június 30-i hatállyal, azonban július 3-án új engedélyt adott ki egy évre.

Forrás: MTI


Még vasárnap éjfélig csodálhatja: javában tündököl a pécsi Fényfesztivál

Még vasárnap éjfélig csodálhatja: javában tündököl a pécsi Fényfesztivál 

Pénteken kezdetét vette a Zsolnay Fényfesztivál, amely már az első napon ezreket vonzott Pécs belvárosába.
Lezárult a Tokaj témáját feldolgozó grafikai tervpályázat

Lezárult a Tokaj témáját feldolgozó grafikai tervpályázat 

Hatvan pályázótól érkezett százhúsz alkotás a megadott határidőig.
Határtalan nyár – fesztivál fesztivál hátán

Határtalan nyár – fesztivál fesztivál hátán 

Magyarország, Erdély és a Felvidék kínál minőségi zenét minden korosztálynak a következő hét fesztivál eseményein.
Emiatt marad el a tűzijáték Cegléden

Emiatt marad el a tűzijáték Cegléden 

Bár ellenérzések korábban is felmerültek a pirotechnikai bemutató kapcsán, ezúttal egészen más állt a háttérben.
Le kell bontani egy balatoni kilátót

Le kell bontani egy balatoni kilátót 

Életveszélyessé vált a faszerkezet.
Jönnek a Székesfehérvári Királyi Napok

Jönnek a Székesfehérvári Királyi Napok  

Székesfehérvár belvárosa idén nyáron ismét megelevenedik.
Nagyon alacsony a Duna! – figyelmeztet a vízi rendőrség

Nagyon alacsony a Duna! – figyelmeztet a vízi rendőrség 

Az alacsony vízszint miatt a fő hajózási útvonal jelentősen beszűkült.
Már várják a négylábú strandolókat Fonyódon

Már várják a négylábú strandolókat Fonyódon 

Megnyitotta az idei szezont a fonyódi kutyabarát fürdőhely.
Titokzatos Erzsébet-portré a Gödöllői Királyi Kastélyban

Titokzatos Erzsébet-portré a Gödöllői Királyi Kastélyban 

A Gödöllői Királyi Kastély egy eddig ismeretlen, különleges Erzsébet királyné-portréval gazdagította gyűjteményét.
Augusztusban PanyolaFeszt

Augusztusban PanyolaFeszt 

A tavaly nagykorúvá cseperedett PanyolaFeszt komoly missziót vállal évről évre, fontos ügyeket karol fel.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.