„Bizonytalanná vált a Sziget Fesztivál jövője, de a Sziget érték, bizonyítéka annak, hogy Budapest szabad, nyitott és sokszínű város, ezért Budapestnek, a lehetőségeihez mérten ki kell állni a Sziget Fesztivál jövőjéért”, olvasható Karácsony Gergely, Budapest főpolgármesterének bejegyzése közösségi média oldalán.
Fotó: Sziget Fesztivál
Mint írja, a Sziget Zrt. vezérigazgatója levélben tájékoztatta a fővárost arról, hogy kezdeményezni kényszerül a Budapest és a Sziget közötti megállapodás felmondását.
„A lépés mögött a Sziget Zrt. külföldi tulajdonosának üzleti lépése állhat.”
Hozzátette, amennyiben a fesztivál jövője üzletileg biztosítható úgy, hogy annak értékei és szellemisége megmaradnak, Budapest nyitott lesz ennek az új kezdetnek a támogatására.