Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen

Csaknem 400 pályázat érkezett be az idén már 32. alkalommal meghirdetett Virágos Magyarország pályázatra, amelynek nevezési időszaka május végén lezárult – közölte a Visit Hungary kedden az MTI-vel.

A pályázatok értékelése és a személyes zsűrizés időszaka júniusban indul el, ennek során 180 önkéntes szakértő járja be az országot.

A szakmai zsűri kiemelt figyelmet fordít az újonnan megvalósított zöldfelületi beruházásokra, innovatív környezettudatos megoldásokra és a helyi közösség akcióira, mint például a virágosítási versenyek vagy közös faültetések.

A díjátadót novemberben tartják meg, ahol több mint 50 szakmai és közel 30 támogatói elismerést adnak át.

A fődíj kategóriagyőztesei azt a lehetőséget is elnyerik, hogy Magyarországot képviseljék a nemzetközi környezetszépítő megmérettetés, az Entente Florale Europe jövő évi mezőnyében – áll a közleményben.


Fotó: Virágos Magyarország

A tájékoztatás szerint a Virágos Magyarország szervezőbizottsága, valamint a Visit Hungary ezúttal is a településméret szerinti öt kategóriában hirdette meg a versenyt.

A szervezők új különdíjjal készülnek: az öt legkisebb, 500 fő alatti regisztrált falu értékes, klímatűrő virágokat, fákat és cserjéket tartalmazó ajándékcsomagban részesül, összhangban az idei verseny egyik fő célkitűzésével, a klímatudatos szemléletmód gyakorlati megvalósításával.

 


Itt a friss TKI index

Itt a friss TKI index 

2025. májusban a turisztikai cégek 70 százalék szolgáltatási árainak növekedéséről számolt be az elmúlt 3 hónapra vonatkozóan az előző év azonos időszakához mérten.
Határon átívelő turisztikai egyesület született

Határon átívelő turisztikai egyesület született 

Megalakult a Fernenet – új határon átnyúló turisztikai egyesület a Fertő-tó térségében.
Életműkiállítás a belvárosi galériában

Életműkiállítás a belvárosi galériában 

Grandiózus életműkiállítással indítja útjára a nyarat a Virág Judit Galéria.
Megújult a legendás gemenci kőkereszt

Megújult a legendás gemenci kőkereszt 

A település központi részén, az árvízvédelmi töltés mellett, az egykori keselyűsi csárda előtt álló emlékművet bárki megcsodálhatja.
Indul a Muslinca Bringakör

Indul a Muslinca Bringakör 

A Muslinca Bringakör egy ingyenes, játékos, felfedező jellegű kerékpáros kihívás.
 Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén

Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén 

Siófok a legnépszerűbb pünkösdi úti cél belföldön az egyik szállásfoglaló portál friss foglalási adatai szerint a közelgő hosszú hétvégén.
 Nyugdíjasok megpróbálják beállítani Phileas Fogg rekordját

Nyugdíjasok megpróbálják beállítani Phileas Fogg rekordját 

Negyven nap, majdnem 30.000 kilométer, 3274 gyalogló.
Kulturális randevú Göcsejben

Kulturális randevú Göcsejben 

Az eseménysorozat a göcseji dombok között idén 22 településen több mint 60 programot és közel 100 élményt kínál a „fenntartható lassúság” jegyében.
Indul a nyári szezon a Tisza-tó fővárosában

Indul a nyári szezon a Tisza-tó fővárosában 

Ezen a nyáron is rengeteg kalanddal és élménnyel vár Tiszafüred.
Megvan az Év kerékpárútja

Megvan az Év kerékpárútja  

Az Év kerékpárútja címet hatodik éve dönti el szavazással a nagyközönség, idén a Murakeresztúr kör nyerte el a címet 2938 szavazattal.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.