Elkezdődött az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus

Ünnepi harangszóval és néptáncbemutatóval kezdődött a fővárosban, a Hősök terén az egy héten át tartó rendezvénysorozat.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A megnyitón Erdő Péter esztergom-budapesti érsek köszöntötte az egybegyűlt híveket és politikusokat. A bíboros a szertartás elején úgy fogalmazott: adja Isten, hogy a kongresszus hetében "különösen is átérezzük, hogy Krisztus velünk van az Eucharisztiában, nem hagyja magára az egyházat, a népeket, az emberiséget", számolt be az eseményről az euronews.com hírportál.

Ezt követően Angelo Bagnasco celebrált szent misét. Az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának elnöke elmondta: a járvány idején különösen fontos, hogy a keresztények segítsék egymást érezzék, hogy nincsenek egyedül nem vagy egyedül egy ellenséges világmindenség közepén.

A vasárnapi szertartás egyben a magyar egyházi iskolák évnyitója is volt, valamint 1200 fiatal itt válhatott elsőáldozóvá.

Az előadásokat, szentmiséket, szentségimádásokat, körmenetet és számos más lelki és kulturális programot felvonultató egyhetes világesemény célja az eucharisztia megismerésének és tiszteletének elmélyítése.

A rendezvénysorozat főbb helyszínei a Hősök tere, a Hungexpo, a Szent István-bazilika előtti tér, a Széll Kálmán tér és az Örs vezér tere.

A kongresszus záró szentmiséjét, az úgynevezett statio orbist szeptember 12-én Ferenc pápa mutatja be a Hősök terén. A misére több mint 75 ezer hívő regisztrált, de több százezer emberre számítanak a szervezők.

 

 

Forrás: Euronews


Több ezer műtárgyat állítanak ki Balatonfüreden

Több ezer műtárgyat állítanak ki Balatonfüreden 

Július végén nyit a Füred Art Week rendezvény.
Jön a Balaton-átevezés

Jön a Balaton-átevezés 

Június 27-én immár kilencedik alkalommal rendezik meg a MOL Balaton-Átevezést.
Utcazenészek lepik el Budapestet

Utcazenészek lepik el Budapestet 

Budapest Play címmel szerveznek utcazenész-feszivált idén nyáron a fővárosban.
Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest

Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest 

Teljes a 2026-os KeszthelyFest programja.
Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről

Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről 

2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának.
TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással

TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással 

Az index értéke az előző havi erős csökkenés után nőtt az év hatodik hónapjában.
Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál

Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál 

Egyre súlyosabb a helyzet a Velencei-tó körül.
    Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között

Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között 

Magyarország továbbra is az egyik legkedvezőbb ár-érték arányú úti cél az osztrák turisták számára.
Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl

Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl 

Kétezren úsztak a kánikulában a 4. MOL Campus Öbölúszáson.
Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén

Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén 

Új vezető irányításával folytatja működését a Martfű Thermal Spa.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.