A S/ALON BUDAPEST ezúttal 136 ismert szakmai partner, népszerű világmárka és inspiráló tervezői közösség segítségével a modern design izgalmas életérzését hozza közel hozzánk.
Letisztult design
A belsőépítészet évtizedes tendenciája a minimalizmus töretlen népszerűségnek örvend, ám fókuszában ma már a terek letisztultságán túl a felesleges tárgyak mellőzése mellett az az üzenet áll, hogy csak azokhoz a lakberendezési kiegészítőkhöz ragaszkodjunk tudatosan, amelyek elengedhetetlenek az enteriőr kellemes térérzetének megteremtéséhez. Hazánk egyetlen lakástrend kiállítása a bútorok, világítástechnikai megoldások, burkolatok, lakástextilek, művészi alkotások, kiegészítők és növénykompozíciók és belsőépítészek, valamint lakberendezők által megálmodott terek bemutatásán túl számtalan egyedi különlegességgel várja a látogatókat.
Átértékelődött otthonok
A S/ALON BUDAPEST kézzelfogható közelségbe hozza a designmagazinok ragyogó világát. Részletesen kidolgozott, harmonikus enteriőrök segítségével saját otthonunk berendezéséhez meríthetünk ihletet. Egy mai otthon az egyszerűséget, a funkcionalitást és a kényelmet hangsúlyozza. A leggyakoribb modern belsőépítészeti témák, mint például a minimalizmus, a skandináv és a japán design, olyan tárgyakra összpontosítanak, melyek egy-egy helyiség vagy egész tér átfogó kialakítására helyezik a hangsúlyt.
A modernista formatervezés legszembetűnőbb szempontja, hogy bár funkcionális, de vizuálisan is ösztönző. A belsőépítészet ma már nem csak az esztétikáról szól, üzen arról is, miként élünk, dolgozunk, és hogyan kommunikálunk a világgal. A mai kor embere többet vár el az otthonától – kényelemre vágyik, és olyan térben szeretne élni, amely egyszerre élhető és szép.
Álom és ébrenlét határán
A szervezők minden évben tervezői pályázatot hirdetnek, idén a Hipnagógia volt a téma. Hipnagógia, azaz az ébrenlétből az alvásba való átmenet állapota, amikor egyszerre vizionálunk és gondolkodunk. Az ébrenlét és az alvás határvidéke, ahol különféle érzetek, víziók és hallucinációk jelennek meg az elménkben, azonban még nem szakadtunk el teljesen a racionalitástól, nem merültünk el egészen az álmok tengerében.
A zsűri felhívására számtalan pályamű érkezett, igazi kihívás volt a nyertes pályázati koncepciók kiválasztása. Ám bizton állítjuk, a kiállításon megtekinthető funkcionálisan is jól használható kialakított enteriőrök inspiráló, optikai illúziókban és nagyszerű asszociációkban is bővelkedő terek mesebeli már-már pszichedelikus utazásra visznek minden a lakberendezésre nyitott szemet. Az üveg tisztelete
2022 az Üveg Nemzetközi Éve
A kiállítás szervezői a Bohus – Lugossy Alapítvánnyal közösen mutatják be, miként lehetnek a magyar üveg művek valódi ékei egy-egy enteriőrnek. A program keretében külön erre az alkalomra készített művészeti alkotások, köztük nemzetközileg is elismert magyar művészek szobrai lesznek láthatóak, valamint ez alkalommal debütál számtalan üveg alapanyagú design munka.
Hazai üvegalapokkal ellátott bútorok, vázakollekciók és falburkolatok elsőként jelennek meg a kiállítási enteriőrökben, a látogatókat köszöntő és a kurátori terekben is, valamint a Hello Magyar Design program keretében.
A kiállítás a legfrissebb lakberendezési trendek és szakmai kiállítói programok mellett jó néhány különleges élményt is nyújt. A már megszokott térillatosítás és fényjáték mellett szeptember 23-25. között a Budapest Arénában zenei aláfestéssel, pezsgő- és kávébárral is igyekeznek a szervezők minden érzékszervre hatni, és vizuálisan maradandó designélményt adni a látogatóknak.
Forrás: Turizmus Online