Az Utazás kiállításon Toldi Balázs, Gyomaendrőd polgármestere számolt be a „Lélekkel a Körösök mentén” című turisztikai pályázatról, melynek keretében közel 459 millió forint vissza nem térítendő uniós támogatásból országosan is egyedülálló komplex turisztikai fejlesztési program valósul meg a településen. A fejlesztési elképzelések három témakörre épülnek: ökoturisztikai célú fejlesztések, a történelmi és kulturális örökségek hasznosítása, valamint a vallási turizmus fejlesztése.
Az ökoturisztikai fejlesztések között a gyomai városrészben kap helyet a Körös Látogatóközpont, melynek célja a Gyomaendrődre látogató turistát megismertetni mindazon tudnivalókkal, programlehetőségekkel, melyek az itt tartózkodásukat élményekkel tölti meg. A kiállító térben állandó kiállítási elemként a víz kapja meg a főszerepet az „Az esőcsepptől a Körösig” témakörben, melynek elsődleges célja, hogy a Földön egyre fogyó víz fontosságára hívja fel a figyelmet az ember életében. Egy tájtörténeti vándorkiállítást is kialakítanak, melynek témája a mai Körösök kialakulásának története. Az épület udvarán bio piac - zöld bolt kerül kialakításra.
Az endrődi városrészen kerül kialakításra a Bárka Látogatóközpont, melynek központi témája a Körös halászati hagyományainak bemutatása. Az ökoturizmus keretén belül az Erzsébet ligetben a holtág partján (1000m), és a vízen (40m) kerül kialakításra az Erzsébet ligeti tanösvény. A tanösvény részeként kialakításra kerül egy négyszintes 15 méter magas kilátó is, melyről 3 méter magasságban „sétautat” indul a fák lombajai között.
A vallási turizmus fejlesztés részeként a Szent Antal Zarándokház az Endrődi Népház udvarán található elhagyatott épület átalakításával 21 fő elszállásolására lesz alkalmas. Gyomaendrődről 2012-ben első alkalommal indult a Szent László zarándoklat Nagyváradra a Körösök gátjain. A zarándokutat a szervezők a későbbiekben Zágrábból szeretnék indítani, így a Gyomaendrődön megvalósítandó zarándokszálláshely, fontos állomása lesz a több országon átívelő zarándoklatnak.
A történelmi és kulturális örökség turisztikai hasznosítása keretében a vallási turizmushoz kapcsolódóan a Szent Antal kenyérsütő ház eredeti állapotában történő helyreállítása valósulhat meg.
Minden évben május beköszöntével Gyomaendrődön újraéled a sajtkészítés mesterségének hagyománya a Gyomaendrődi Nemzetközi Sajt- és Túrófesztiválon. A fesztiválra a hazai elérhető sajtkészítők mind meghívást kapnak, és a napi 4-5000 fős látogatottság is a rendezvény sikerességét mutatja.
Gyomaendrőd páratlan természeti értékekkel és élővilággal rendelkezik, azonban a bogártalálkozó nem a természetkedvelőket, hanem a valóban „bogarasokat” vonzza. Az augusztus elején megrendezésre kerülő fesztivál alkalmával a legkülönfélébb Volkswagen autók érkeznek Gyomaendrődre, mely esemény nagy nemzetközi látogatottságnak örvend.
A Gyomaendrődi Halfőző Verseny a Gyomaendrődi Nemzetközi Sajt- és Túrófesztivál kisebb „ikertestvérének” tekinthető, mely szintén 1998 óta kerül megrendezésre. A rendezvény nemcsak egy verseny, hanem a régi és a mai különleges halételek bemutatójával, illetve kóstolójával valódi gasztronómiai élmény a látogatók számára.