Egy szakmai szövetség vezetőjeként mennyire tartja jelentősnek, hogy a szállodák harmonikus, ízléses enteriőrrel várják a vendégeket?
Nagyon fontosnak tartom, és úgy gondolom, ma már Magyarországon is kiemelt szerepe van a belső és külső designnak, a környezethez illő stílusnak. Sorra nyíltak az utóbbi időben az egyedi designnal létrehozott szállodák és vidéki panziók. A visszajelzések alapján szívesen mennek – és vissza is térnek - a magyar és külföldi vendégek ezekre a helyekre. Ez megerősíti azt, hogy egyre inkább kiemelt szempont és egyben versenyeszköz is, a design és az eltalált stílus.
Keresik-e önöket ilyen típusú kéréssel a szállást nyújtók?
Igen, gyakran, de a szövetség elnökeként már kevés időm van magával a lakberendezéssel, egy-egy konkrét projekttel foglalkozni, azonban figyelemmel kísérem szövetségünk tagjainak munkáit, és büszke vagyok arra, hogy számos különleges projekt születik meg a közreműködésükkel.
Mennyire számít ma a kellemes, a külső környezethez, helyszínhez, profilhoz illő belső design?
Mindig egységben kell gondolkodni, figyelembe kell venni az adott helyszínt, a hely történetét, a környezetben megtalálható egyedi anyagokat, a természeti adottságokat és még számos egyéb tényezőt ahhoz, hogy harmonikus végeredmény szülessen.
Min dolgozik most?
A nyári hónapok után hamarosan folytatódik az élet a szövetségben, a szakmában. Kezdődik az őszi kiállítási szezon, a szakmai konferenciák időszaka, indulnak a pályázatok, ami rengeteg szervezési feladattal jár. Hamarosan elkezdjük ezek megvalósítását.
Mennyire tartja fontosnak a Klasszis TopDesign versenyt?
Egyre nagyobb szerepe van a szakmában. Hálás vagyok, hogy évről évre ott lehetek a szakmai zsűriben. Izgatottan várom, hogy idén is szebbnél, szebb pályázatokat láthassunk, és újra értékelhetjük a pályaműveket.
Forrás: Turizmus Online