A közleményükben azt írták, hogy a város a sűrített földgázzal működő, 2015 végén üzembe helyezett helyijáratú autóbuszflottájával érdemelte ki a környezetvédelemért adható rangos hazai elismerést. A verseny honlapja szerint a somogyi megyeszékhely a döntőben a környezettudatos lakossági programokkal pályázó váci és iskolája fűtését biomassza, pontosabban szőlővenyige felhasználásával biztosító visontai önkormányzattal volt versenyben.
A célunk az, hogy minél zöldebb, minél környezettudatosabb és fenntartható városban élhessünk - idézte a polgármesteri hivatal Szita Károlyt (Fidesz-KDNP), Kaposvár polgármesterét. A városvezető hangsúlyozta, arra törekednek, hogy a város hosszú távon minél energiafüggetlenebb, önmagát ellátó településsé váljon.
A politikus kiemelte, a közösségi közlekedés biztosítása a legtisztább energiahordozóval üzemelő járművekkel csak egy eleme Kaposvár zöld város projektjének. A kommunális hulladék már modern feldolgozóba kerül, bevezették a szelektív hulladékgyűjtést, a közvilágítás teljes egészében energiahatékonnyá válik, a város több elektromos autót üzemeltet és elektromos töltőállomásokat építtet, számos közintézménynek pedig korszerű fűtésrendszere van.
Kaposvár tervezi nagyteljesítményű napelempark építését, a belvárosi üzletek energetikai korszerűsítését, és egyebek mellett a kórház déli tömbjének a helyén olyan ökopark kialakítását is, amely maga termeli meg az öntözéshez, közvilágításhoz szükséges energiát - olvasható a közleményben.
Forrás: MTI