Megújul a Pest-közeli, ikonikus golfklub

A napokban elkezdték azt a nagyarányú fejlesztést, amelynek az a célja, hogy a Pannonia Golf & Country Club Európa top 100 legmagasabb minőségű és legjobb vendégélményt kínáló golfklubja közé kerüljön. Az építkezés 2025 májusáig tart, és a befejezést követően a klub csatlakozik a Botaniq Collection ernyőmárkához, derül ki a BDPST Group legfrissebb közleményéből.

Mint írják, megújul a Máriavölgyben található Pannonia Golf & Country Club: a közel egy éven át tartó átalakítás idén júliusban indult, de az igazán látványos fejlesztések a golfszezon lezárásával kezdődnek.

Az építkezés részeként a Klubház mellé öltözőház épül, amelyben a női és férfi öltözők mellett tároló és személyzeti kiszolgáló egységek is helyet kapnak majd.

Ezzel egyidőben elkezdődött a félpályát jelentő HalfWay House felújítása is, amely a felújítást követően átmenetileg átveszi a Klubház éttermi feladatait, majd pedig önálló egységként működik tovább a 10-es elütő és 18-as green által közrefogott épület.

Forrás: BDPST Group
Forrás: BDPST Group

A klub számára kiemelt fontosságú fejlesztés célja, hogy megfeleljen nemzetközi szinten is a legmagasabb kategóriába tartozó golfpálya minősítésnek, valamint a kontinens top 100 klubja közé kerüljön minőség és vendégélmény szempontjából is. A tervek szerint 2025. májusában készül el a beruházás, amely után a klub csatlakozik a BDPST Group kiemelkedő hoteleket, éttermeket és egyéb egységeket összefogó Botaniq Collection ernyőmárkájához.

A fejlesztéssel célunk az is, hogy a sportágat közelebb hozzuk az emberekhez, felhívjuk a figyelmet az elérhetőségére, ezáltal népszerűsítsük a játékot a felnőttek és a fiatalok körében. Emellett az utánpótlásképzés, a fiatalok támogatása és számukra játéklehetőség biztosítása kiemelt szerepet kap,

– mondta Dala Soma, a Pannonia Golf & Country Club üzemeltetéséért felelős Máriavölgy Zrt. igazgatóságának elnöke, a Magyar Golf Szövetség ellenőrző testületének tagja.

Az 1996-ban alapított Pannonia Golf & Country Clubnak 2024-ben csaknem 400 állandó tagja volt rendelkezett, akiknek kétharmada versenyengedély kártyával is rendelkezik, így ők képviselték a golfklubot a hazai és nemzetközi versenyeken.

A sportág népszerűsítése érdekében a Golf Klub a jövőben saját akadémiát szeretne létrehozni, és ezzel kiemelt szerepet vállalni a hazai utánpótlásképzésben. Ennek egyik első lépéseként idén a fiatalokat, elsősorban a tíz éven aluliakat célozva a klub két táborba is meg tudta hívni Martin Cummins nemzetközi szinten elismert utánpótlásképző szakembert.

 

 

 


Öbölátúszás Tihany-Balatonfüred között: 1521 résztvevővel pipa

Öbölátúszás Tihany-Balatonfüred között: 1521 résztvevővel pipa 

Június 14-én 1521-en vágtak neki, hogy átszeljék a Balaton egyik legikonikusabb öblét Tihany és Balatonfüred között.
Múzeumok Éjszakája – ízelítő a székesfehérvári programokból

Múzeumok Éjszakája – ízelítő a székesfehérvári programokból 

Régész színház kulisszái, Csodapatika, kódfejtős nyomozás, retro buszozás.
Gyógyvizek birodalma:  célcsoportok és gyógyturizmus – tudósítás a konferenciáról 2. rész

Gyógyvizek birodalma: célcsoportok és gyógyturizmus – tudósítás a konferenciáról 2. rész 

A beszélgetés célja volt annak bemutatása, hogy a fürdőgyógyászat nemcsak hagyomány, hanem komoly tudományos potenciállal rendelkező, jövőformáló ágazat is.
Nyár a szolnoki RepTárban

Nyár a szolnoki RepTárban 

A gyerekek örömére egész nyáron nyitva a tematikus repülős játszótér, ahol játékos formában ismerkedhetnek a repülés világával.
Miért távozott a Hagymatikum vezetője?

Miért távozott a Hagymatikum vezetője? 

A távozás hátterében az elmúlt másfél-két év intenzív munkaterhelése áll.
Egész nyáron ingyenes tárlat a Brody House-ban

Egész nyáron ingyenes tárlat a Brody House-ban 

„Ha már itt vagyunk – Kristóffal” címen nyílik kiállítás.
Kerékpáros szakmai konferencia Balatonfüreden

Kerékpáros szakmai konferencia Balatonfüreden 

Három nap, több mint ötven nemzetközi szakértő és rengeteg inspiráló előadás.
Zseblámpával a székesegyházban

Zseblámpával a székesegyházban 

Többek között a Szent Mihály Főszékesegyház harangtornyát is felfedezhetik azok, akik a Múzeumok Éjszakáján a veszprémi várnegyedbe látogatnak.
Októberben indiai esküvő-workshop Budapesten

Októberben indiai esküvő-workshop Budapesten  

A brit-indiai Priti Raichura, a luxusesküvők nemzetközi szakértője a HotelPremio Group-pal együttműködve workshopot szervez.
Rangos díjat nyert a budapesti sportlétesítmény

Rangos díjat nyert a budapesti sportlétesítmény 

Budapest ikonikus sportlétesítménye, a Nemzeti Atlétikai Központ páratlan sikert aratott a világ egyik legjelentősebb építészeti megmérettetésén, a 13. Architizer A+Awards-on. 

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.