A kezdeményezés célja az erdő ökoszisztéma szolgáltatásainak - klímavédelem; erdőesztétika; élőhely és körforgás; biodiverzitás; megújuló termékek; kultúra és kikapcsolódás – bemutatása volt. A „Mi fán terem az erdő?” kampány témája szorosan kapcsolódik az Országfásítási Programhoz, amelynek célja a meglévő erdőterület minőségi megőrzése és a fával borított területek jelentős gyarapítása.
Az emberből a városiasodás dacára sem tűnt el az igény a természeteshez való kötődésre, vélekedik Németh Csaba, a Magyar Természetjáró Szövetség szakmai vezetője. Mint kifejtette, az erdő segít számunkra eltávolodni stresszes, gondokkal teli hétköznapjainktól, gyönyörködtet bennünket és segít abban, hogy valódi értékeinkhez kapcsolódjunk, és hozzájárul ahhoz is, hogy kiegyensúlyozottabban, testi-lelki szempontból egészségesebben élhessünk.
{youtube|id=L0JflntkhLw}
A biodiverzitásról Prof. Dr. Fábián Attila a Soproni Egyetem általános rektorhelyettese beszélt, aki elmondta: napjaink egyik legfontosabb feladata az erdei ökoszisztéma komplexitásának, összetettségének megőrzése. Feladatunk, hogy jól sáfárkodjunk a természettel, ne használjuk ki, ne használjuk el, adjuk tovább a következő nemzedékeknek. Akkor cselekszünk jól, ha tudatosan gazdálkodunk az erdővel, nem telepítünk bele olyan idegen fajokat – növényeket és állatokat –, amelyek felborítják az eredeti rendjét.
{youtube|id=jzqLROtPzYI}
Koncz Antala Pilisi Parkerdő Zrt. nyugalmazott erdésze a kampány ötödik témája kapcsán a fáról, mint megújuló alapanyagról beszél.Hangsúlyozza, hogy az erdő nemcsak fát és munkát ad az embernek, hanem élelemmel is ellátja. Génmanipulációtól és vegyszerektől mentes gyümölcsökkel, gyógynövényekkel, fűszernövényekkel, gombákkal és vadhússal is. Az egészséget szolgáló bio „termékek” pedig – bizonyos korlátok között – bárki számára elérhetőek, csak nyitott szemmel kell járni az erdőben.
{youtube|id=xlWg0BHIuq8}
Forrás: Pilisi Parkerdő Zrt.