A rendezvényszervezők feladata igen összetett
Akármilyen rendezvényről legyen szó, a szervezőnek garantálnia kell a résztvevők és a személyzet biztonságát, ő felel az esetlegesen bekövetkező balesetekért is. Ez egy igen összetett feladat, elvégzése nagy tapasztalatot, figyelmet igényel.
A „Rendezvényszervező mit csinál” kérdésre tehát ez az egyik válasz: ügyel a biztonsági előírások betartására, persze előtte tárgyal, szerződést köt azokkal a cégekkel, szolgáltatókkal, amelyek biztosítják a rendet.
Éppen ezért, ha valaki sikeres rendezvényszervező akar lenni, az a minimum, hogy jó kommunikációs készséggel rendelkezik, fontos továbbá, hogy mindig határozottan, magabiztosan cselekedjen. Ha ezek az alaptulajdonságok megvannak, akkor az elméleti tudás megszerzését követően profi szakember válhat valakiből.
A MOE Rendezvényakadémia online képzését érdemes elvégeznie annak, aki érdeklődik a szakma iránt, mert itt a gyakorlatban is hasznosítható ötleteket kapnak a résztvevők, mivel a rendezvénybiztosítás témaköre is szerepel a tananyagban.
Mit kell tudni a rendezvények biztosításával kapcsolatban?
Nem mindig az okozza a szervezők számára a legnagyobb kihívást, hogy megtalálják a legjobb fellépőt, megalkossák a legszebb dekorációt, megírják a legfrappánsabb hirdetést vagy gondoskodjanak minden kellék beszerzéséről. A legtöbbször a rendezvények biztosításával kapcsolatos teendők veszik el a szervezési idő nagy részét.
Külön jogszabályok, rendeletek vannak arra vonatkozóan, milyen előírásokat kell betartani. Nemcsak arra kell itt gondolni, hogy az ittas személyeket távol kell tartani vagy biztosítani kell, hogy a közlekedési utak szabadon járhatók legyenek, sokkal többről van szó!
A balesetek megelőzése érdekében minden lehetséges előkészületet meg kell tenni. Gondoskodni kell az egészségügyi ellátásról is például, de az is gyakori, hogy biztonsági őröket kell alkalmazni egy rendezvényen.
A zenés, táncos rendezvényekre külön előírás vonatkozik
A zenés, táncos rendezvények megrendezése jegyzői engedélyhez van kötve, ennek megszerzése előtt azonban biztonsági tervet is kell készíteni. Ez egy igen bonyolult, nagy szakértelmet kívánó feladat, amelyeket rendszerint egy erre szakosodott ember vagy cég készít el.
A rendezvényszervező feladata, hogy felvegye a kapcsolatot az illetékesekkel ez ügyben, és gondoskodjon a biztonsági tervben írottak betartásáról.
Érdemes külön biztosítást is kötni a rendezvényekre, mert bármikor előfordulhatnak olyan történések, amelyekre nem készültünk fel, legyen az egy váratlanul kitört vihar, egy ellopott táska vagy egy ittas rendbontó. A jó szakember már a tervezési fázisban átgondolja, mire célszerű figyelni a rendezvénybiztosítás kapcsán.