Nagykanizsa polgármestere az Utazás kiállításon megtartott sajttájékoztatóján a város történelméről, tradíciójáról és gazdasági kultúrájának több évszázados múltjáról szólt, megemlítve, hogy városa élő múltra tekint vissza.
Dénes Sándor elmondta, hogy A nagy álmok, nagy lehetőségek, Nagykanizsa szlogen tömören kifejezi, hogy mit jelent ez a város. Az arculat megfiatalodása a rendezvényeik megfiatalodását is elhozta, de természetesen megint csak a tradíció és a közös jövőkép harmonizálása figyelembevételével, annak szellemében.
A polgármester szerint több olyan nagy rendezvényük van, ami országos, sőt nemzetközi hírnévre tehet szert. A korábbi fesztiváljaik mára professzionális szervezéssel mind szélesebb rétegeket céloz meg, filozófiájuk van, amely az egyediség mellett a közösségépítés szerepét is célként tűzi ki.
- A Dödölle-, a Fánk-, a Fúvószenei és sörfesztiválok mirólunk szólnak, a mi értékeinkről a nagyvilág számára, jelezve, hogy érdemes ellátogatni hozzánk - mondta.
Terveik közt szerepel egy ferences kolostor átalakítása zarándok-turizmusra, és épül majd egy konferencia-központ is.
Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője, az NGM munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára szerint Nagykanizsa városa az elmúlt években a korábbi korszakot lezárva egy teljesen új szemléletű fejlődési pályára lépett.
Megújult a teljes belváros arculata, a térség csatorna és vízi közmű infrastruktúrája, a kórház ellátórendszere, óvodái és játszóterei. De legfőképp, megújult a történelmileg valaha létezett térségi és határon átnyúló együttműködési és fejlesztési politikája, amely beruházások és új munkahelyek létrehozását tette lehetővé, megalapozva a sikeres jövő további lépéseit. Nagykanizsa elindult azon az úton, mely a régió déli kapujaként annak és a térség centrumának, fővárosának jelentőségéhez vezet el – mondta.
A másik fontos pillére e vízió megvalósításának az előkészítés alatt és megvalósítás előtt álló Mura Program, amely komplex gazdaságfejlesztő programként a térség településeinek a fejlődését kívánja szolgálni és az itt élőknek a biztos megélhetést, a hivatást jelentő munkát biztosítani a falusi turizmus, az aktív turizmus lehetőségeinek kiaknázásával, a helyi és kézműves termékek és termelők piacra segítésével.