Ne csak a nyárról szóljon a Balaton – sportos bevállalást tett a VisitBalaton365

A Balaton négyévszakos sport- és élményközpontú népszerűsítésében vállal szerepet Vadnai Jonatán olimpiai vitorlázó, jelentették be kedden Balatonfüreden a sportoló, a Magyar Vitorlás Szövetség és a VisitBalaton365 Nonprofit Kft. közös sajtóeseményén, ahol egyúttal alá is írták az esemény szereplői az erről szóló megállapodást.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Gellér László Alajos, a Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) elnöke jelezte: a balatoni szezon 365 napossá tételében szervezetük aktívan részt vesz, hiszen egész évben mintegy 180 versenyt rendeznek, amelyekből több a főszezonon kívülre esik, és több közülük három napos esemény.

Az együttműködésről szóló bejelentés helyszíne a balatonfüredi Kékszalag PORT Kikötő volt
Az együttműködésről szóló bejelentés helyszíne a balatonfüredi Kékszalag PORT Kikötő volt
Fotó: VisitBalaton365

A szövetség elnöke arról is beszélt, hogy

kiemelten figyelnek az olimpikonokra, olyan hátteret biztosítanak Vadnai Jonatánnak is, amellyel a Balatonról indulva olimpiai érmet szerezhet majd Los Angelesben.

Princzinger Péter, a VisitBalaton365 Nonprofit Kft. ügyvezetője hangsúlyozta:

szervezetük legfőbb célja a négyévszakos Balaton népszerűsítése Magyarországon és külföldön, valamint a balatoni turisztikai szolgáltatók támogatása a négyévszakossá válás során.

Hozzátette: minden fontos társadalmi célhoz hozzáillő arcok kellenek, lehetőleg tehetséges fiatalok, akikre van miért büszkének lenni, ezért választották most Vadnai Jonatán olimpiai vitorlázót.

A kedd délután Balatonfüreden aláírt együttműködés értelmében

Vadnai Jonatán a VisitBalaton365 márka hivatalos nagyköveteként képviseli a Balatont különböző platformokon és eseményeken, a szervezet pedig négy éven keresztül támogatja a sportoló olimpiai felkészülését.

Egyúttal stratégiai együttműködési megállapodás is született a VisitBalaton365 NKft. és az MVSZ között.

(b-j) Princzinger Péter, Vadnai Jonatán a szerződés aláírásakor
(b-j) Princzinger Péter, Vadnai Jonatán a szerződés aláírásakor
Fotó: VisitBalaton365

Az élsportolóval kötött megállapodás 2028 végéig szól. Vadnai Jonatán a VisitBalaton365 márkát többféle csatornán képviseli:

versenyruházatán, hajóján és felszerelésein megjelenő logóval, közösségi média-beli jelenlétével, valamint rendezvényeken és sajtóeseményeken való részvétellel.

Emellett motivációs előadásokat is tart majd a fiatal sportoló, illetve szerepet vállal reklámkampányokban, videókban, továbbá offline megjelenésekben is.

Vadnai Jonatán, aki Balatonfüreden született, lassan húsz éve vitorlázik a tavon, télen-nyáron a hajójával szeli a habokat, azt mondta, nagy megtiszteltetés, hogy a Balatont nemzetközi vizeken is népszerűsítheti.

Vadnai Jonatán elmondta, édesapja volt a Balatonon első vitorlásedzője. Most Los Angeles-re koncentrál, a napokban érkezett onnan haza egy 20 napos felkészülési programról
Vadnai Jonatán elmondta, édesapja volt a Balatonon első vitorlásedzője. Most Los Angeles-re koncentrál, a napokban érkezett onnan haza egy 20 napos felkészülési programról
Fotó: VisitBalaton365

A vitorlázó kifejtette, szeretné azt is megmutatni, hogy el lehet jutni a Balatonról az olimpiai szintig, és fel lehet venni a harcot a régi nagy vitorlásnemzetekkel. Az olimpikon célként fogalmazta meg azt is, hogy a Balatonon az őszi és tavaszi vitorlázás fellendüljön, minél többen töltsék szabadidejüket a tónál.

Vadnai Jonatán három olimpián képviselte Magyarországot, tavaly a negyedik helyen végzett.

Az egyik legsikeresebb magyar vitorlázóként 2023-ban a világkupa-sorozat dobogósa volt, többszörös országos bajnok, idén világbajnoki negyedik helyezett lett. És minden remény megvan arra, hogy a célul kitűzött Los Angeles-i olimpián akár dobogós helyezést érjen el ILCA 7-es elnevezésű hajóosztályában.


Kutyával nyáron a Balatonnál

Kutyával nyáron a Balatonnál 

Hová induljon kutya és gazdája – segít egy kiadvány.
Humántőke, AI és napjaink demográfiai kihívásai

Humántőke, AI és napjaink demográfiai kihívásai 

A magyar versenyképesség jövőjéről tanácskoztak Budapesten.
Nyomozás, éjszakai templomtúra, különleges tematikájú kiállítások

Nyomozás, éjszakai templomtúra, különleges tematikájú kiállítások 

Múzeumok Éjszakája a veszprémi várnegyedben.
Meghalt Somogyi Győző

Meghalt Somogyi Győző 

A hírt a Káli Medence Környezetvédelmi Társaság tudatta tagjaival.
 A Palatinus legnépszerűbb látványossága  visszatért

A Palatinus legnépszerűbb látványossága visszatért 

Az idei nyári főszezon egyik kiemelt fejlesztése a Palatinus strand közel százéves hullámgépének felújítása, amely sikeres próbaüzemet követően ismét működik.
Balatonfüreden rendezik az első nemzetközi klezmerfesztivált

Balatonfüreden rendezik az első nemzetközi klezmerfesztivált 

Új kulturális eseménnyel gazdagodik a Balaton északi partja.
Ókori római lakoma az Aquincumi Múzeumban

Ókori római lakoma az Aquincumi Múzeumban 

Az idei év központi tematikájához csatlakozva Aquincumban is az ízekbe zárt történetek körül forog az este.
Forgalomkorlátozás a fővárosban péntek éjszaka

Forgalomkorlátozás a fővárosban péntek éjszaka 

A „Mozgás éjszakája” nevű rendezvény miatt forgalomkorlátozásra kell számítani péntek éjszaka a Hősök terén, a Kós Károly sétányon, illetve az Andrássy út és a Hermina út egy szakaszán. 
Várak, amelyek Magyarországon várnak

Várak, amelyek Magyarországon várnak 

Egyértelműen az Egri vár vezeti a népszerűségi rangsort.
Új díszkivilágítást kapott a Feneketlen-tó szökőkútja

Új díszkivilágítást kapott a Feneketlen-tó szökőkútja 

Új látványelemmel gazdagodott Budapest egyik legismertebb városi parkja.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.