Pünkösdi Sokadalom a Sóstói Múzeumfaluban

Az idei Pünkösdi Sokadalom változatos, családbarát programokkal, népi játékokkal, előadásokkal és interaktív élményekkel várja az érdeklődőket.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Pünkösdvasárnap 10.00 órakor nyílnak meg a kapuk, a nap kezdetét egy klasszikus bábelőadás jelzi, amely Vitéz László vidám történetével csalogatja a látogatókat a faluközpontba. Ezt követően 11.00 órakor megnyílik a legújabb állandó kiállítás – „Delin kendőt kötöttem a fejemre…” címmel –, mely a népi viselet női hagyományait mutatja be az újlétai magtárban.


Fotó: Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft.

A délelőtt további részében mesemondás, néptáncbemutatók és táncház gondoskodik a jó hangulatról. A csárdás lendületét követően délután óriásbábos komédia és élőszavas meseelőadás szórakoztatja a kicsiket és nagyokat. Különleges élményt kínál a paszabi szőttesek bemutatója is: az eredeti portán berendezett kiállításon nemcsak a kézműves textíliák világát ismerhetik meg a látogatók, de a szövést ki is próbálhatják.

Pünkösdhétfőn a hagyományos megyei szokás, az úgynevezett „mavagyonolás” kerül a középpontba, amelyet délelőtt fél 11-kor a jánkmajtisi portán tekinthetnek meg az érdeklődők. A nap folyamán mesés időutazás, élőzenés koncert, valamint pünkösdikirály-választás is szerepel a programban – az ügyességi próbák során az derül ki, ki lesz a Múzeumfalu pünkösdi királya 2025-ben.


Fotó: Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft.

Délután a híres Príma Volta Zenekar ad népzenei koncertet, a Pünkösd másnapját fergeteges táncmulatság zárja.

A két nap során lovaskocsikázás, térképes játék, gyógyteakóstoló, ételkóstoló a kocsmaudvaron, valamint falusi vásár várja a látogatókat. A gyermekek számára népi játszóudvar biztosít önfeledt szórakozást.

A Pünkösdi Sokadalom mindkét napja programjeggyel látogatható, és valódi időutazást kínál minden korosztálynak, a hagyományok és élmények jegyében.


Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben

Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben 

Van valami egészen különleges abban, amikor a lefelé néző kutyapózt egy (vagy több) valódi kutyával az oldalunkon csinálhatjuk. Eplényben, a Síaréna Vibe Parkban kipróbálhattuk.
Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók

Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók 

Hétvégén is tartott az IKEA-dolgozók sztrájkja, tájékoztatta Karsai Zoltán, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) elnöke az MTI-t.
Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben

Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben 

Látványos figyelemfelhívó akcióval sürgették egy új, átfogó klímatörvény megalkotását pénteken a pesti Városligetben.
Előkelő díj a füredi strandnak

Előkelő díj a füredi strandnak 

A balatonfüredi Kisfaludy Strand a Balaton legjobbja.
Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben

Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben 

A csaknem 600 négyzetméteres térben a tervek szerint három moduláris kiállítótér, könyvtár, kutatószoba és workshop-helyiség kap helyet.
Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja?

Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja? 

Annyit segíthetünk: nem, nem a felcsúti kisvasút a befutó – még az első tízbe sem fér bele.
Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed

Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed 

Meghosszabbított nyitva tartással és új élményprogramokkal készül a nyári szezonra a veszprémi várnegyed.
Három napon át csak a jazz Miskolcon

Három napon át csak a jazz Miskolcon 

Még e hónapban érkezik a Miskolci Dixie és Jazz Fesztivál.
Jönnek a Perseidák!

Jönnek a Perseidák! 

2026-ban a Perseidák mellett egy részleges napfogyatkozás is különleges programokat ígér a Hortobágyon.
Világzene és francia életérzés a Duna-parton

Világzene és francia életérzés a Duna-parton 

Ismét Utcabált rendez a Francia Intézet.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.