Siófokról indul a Tour de Hongrie legizgalmasabb befutó szakasza

A legjobb versenyzők idén is Magyarországon készülnek fel a világ leghíresebb kerékpárversenyére, a Tour de France-ra.

Idén Siófokról indul a Tour de Hongrie legizgalmasabb befutó szakasza 2024. május 12-én vasárnap! Színes kísérőprogramokkal, közös szurkolással készül Siófok a rajtesemény délelőttjén, ahol igazi világsztárokkal is találkozhatunk.

A 45. magyar körverseny május 8-án a Karcag és Hajdúszoboszló közötti 170 kilométeres sík szakasszal indul, majd Tokaj-Kazincbarcika (162 km) etap következik. Az összetettről várhatóan döntő két szakasz közül az egyik a harmadik lesz, ekkor Kazincbarcikáról Kékestetőre tekernek fel a bringások (183 km), majd a Budapest és Etyek közötti 166
kilométeres táv vár a mezőnyre.

A 854 kilométer össztávú Tour de Hongrie zárószakaszán Siófokról Pécsre 173 kilométert teljesítenek a kerékpárososok.

A viadal 2015-ös újraindulás óta most lesz a legnagyobb az összesített szintemelkedés, 7871 méter. Siófok városa nagy örömmel látja ismét vendégül a nemzetközi kerékpáros mezőnyt, meglepetés programokkal színesítik a rajt előtti délelőttöt. Siófok ikonikus Fő teréről, a Víztorony lábától indul a mezőny május 12-én vasárnap délben.

A 854 kilométer össztávú Tour de Hongrie zárószakaszán Siófokról Pécsre 173 kilométert teljesítenek a kerékpárososok
A 854 kilométer össztávú Tour de Hongrie zárószakaszán Siófokról Pécsre 173 kilométert teljesítenek a kerékpárososok
Fotó: Tour de Hongrie/Siófok

A rajt előtt bemutatkoznak a csapatok, igazi világsztárok is érkeznek a mezőnyben. A legjobb versenyzők idén is Magyarországon készülnek fel a világ leghíresebb kerékpárversenyére, a Tour de France-ra.

A mezőnyben olyan világsztárokkal találkozhatunk, mint a 34-szeres Tour de France szakaszgyőztes Mark Cavendish, vagy a háromszoros világbajnok Peter Sagan. De nem hiányozhatnak a magyar versenyzők sem.

A 2024-es Tour de Hongrie mezőnyében 8 WorldTeam, 8 ProTeam, 3 Continental Team és a magyar válogatott kapott helyet. A rajt előtti órákat az Airforce Tánciskola látványos bemutatója, Furák Krisztián többszörös BMX magyar bajnok mutatványai és a siófoki Balaton Táncegyüttes műsora teszik még izgalmasabbá, látványosabbá a nyár fővárosában. Az ünnepélyes rajtceremónián dr. Lengyel Róbert polgármester vágja át a start szalagot, majd a mezőny lassú rajttal felvezetés mellett szeli át Siófokot, egészen Kiliti végéig testközelből követhetjük a mezőnyt. A szervezők és Siófok városa is vár minden sportrajongót, érdeklődőt a siófoki útvonal mentén a Fő tértől a Beszédes Sióhídon át a 65-ös út városi és Kilti szakaszán.


Jön a Társasjátékok Éjszakája

Jön a Társasjátékok Éjszakája 

Június 7-én országszerte számos egyedi programmal várják a társasjáték-rajongókat.
Múzeumok Éjszakáján ezt a helyszínt ne hagyja ki!

Múzeumok Éjszakáján ezt a helyszínt ne hagyja ki! 

Ugyanis annyira különleges és sosem látogatható – ha most kitárul a kapuja, érdemes felkeresni.
Aranyáron kelnek el művei világszerte – most alkotásai a Városligetben láthatók

Aranyáron kelnek el művei világszerte – most alkotásai a Városligetben láthatók 

Világsiker után hazai premier: a festő, akit London, New York és Hongkong is ünnepel.
Jön a tatai korhű török fesztivál

Jön a tatai korhű török fesztivál 

Látványos hadijátékok színhelye lesz a pünkösdi hétvégén a tatai Öreg-tó partja.
Állandó áramlásban – kortárs horvát képzőművészeti kiállítás az Andrássy úton

Állandó áramlásban – kortárs horvát képzőművészeti kiállítás az Andrássy úton 

Keveset tudunk a kortárs horvát képzőművészetről, pedig a kultúra is fontos vonzereje lehetne annak az országnak, amely egyébként a magyar turisták legkedveltebb külföldi úti célja.
Hamarosan Belvárosi Kutyafesztivál

Hamarosan Belvárosi Kutyafesztivál 

Családi programokkal hívják fel a figyelmet a felelős kutyatartásra és az árva állatok örökbefogadására a Belvárosi Kutyafesztiválon szombaton Budapesten, az Olimpia Parkban.
Pünkösdi szezonnyitó esemény Siófokon

Pünkösdi szezonnyitó esemény Siófokon 

Az eseményen az is kiderül, hogy melyek lettek Siófok város borai 2025-ben.
Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben

Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben 

2025. június 8–9-én, vasárnap és hétfőn, immár 14. alkalommal rendezi meg a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum a Pünkösdi Örökség Ünnepet.
Már közel nyolcezer nevezés a hétvégi ALDI Női Futógálára

Már közel nyolcezer nevezés a hétvégi ALDI Női Futógálára 

És még nem zárult le a nevezési határidő.
Művészet, design, dizájnerek: mit mutat a kreatívipar legújabb felmérése?

Művészet, design, dizájnerek: mit mutat a kreatívipar legújabb felmérése? 

A teljes magyar divat-, design-, szépség-, valamint játékipari szektort érintő, átfogó felmérést kezdeményez a Magyar Divat & Design Ügynökség.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.