Több iskolában lőttek az egynaposnál hosszabb osztálykirándulásoknak

Nem engedélyezte az illetékes tankerületi központ a több napos kirándulások szervezését több hazai iskolában. A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke szerint a Klebelsberg Központ így akarja megspórolni a túlóradíjat, ami a felügyelő tanároknak járna az ilyen szabadidős programokért, hangzott el az atv.hu riportjában.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Várható volt ez a döntés a Klebelsberg Központ részéről, mert az egyik Vas megyei kolléga pert nyert, és a bíróság kötelezte, hogy a több napos osztálykirándulásokról szóló juttatásokat ki kellett fizetnie a tankerületnek,

- mondta Totyik Tamás, a tanárok érdekképviseletének képviselője. Az elnök szerint a gyerekek iskolai szervezésű, szabadidős programjainak korlátozásával akar spórolni a kormány.

Hangsúlyozta, a döntés azért is problémás, mert vannak pedagógusok, akik többnapos kirándulások szervezésére vállaltak kötelezettséget, ami így elmarad. Ezzel pedig plusz juttatástól eshetnek el.

Buszos osztálykirándulás  - hazai utaztatók, szállásadók és szolgáltatók eshetnek el komoly bevételektől/ Forrás: Depositphotos
Buszos osztálykirándulás - hazai utaztatók, szállásadók és szolgáltatók eshetnek el komoly bevételektől/ Forrás: Depositphotos

Minden polgármesternek, minden önkormányzatnak érdeke volt, hogy beletegye a forrást az iskolák működésébe, akár az osztálykirándulásokba is, hiszen

a szülők akkor lesznek elégedettek, a diákok akkor lesznek elégedettek,

ha a helyi közösségnek a fontos elemét, az iskolákat jól megfinanszírozzák – és ez most nincs. Sokszor egy arctalan bürokrata irányítja az iskolákat a tankerületek éléről, akinek nincs helyi kötődése, nem kötődik a szülőkhöz, diákokhoz. Ez a helyzet azt eredményezte, hogy bármit megengedhetnek maguknak" – mondta Tóth Endre, a Momentum országgyűlési képviselője.


Elmarad a JazzFest Budapest

Elmarad a JazzFest Budapest 

A szervezők lemondták a JazzFest Budapest 2026 fesztivált, így elmarad a június 27-től július 5-ig tervezett idei rendezvény.
KSH-kutatói elemzés 2025-ről

KSH-kutatói elemzés 2025-ről 

Határon innen és túl – Hogyan alakul a turisztikai ágazat teljesítménye?
Múzeumok éjszakája: rendhagyó séták, Morse adó-vevő és Mátyás király lakomája

Múzeumok éjszakája: rendhagyó séták, Morse adó-vevő és Mátyás király lakomája 

Több helyszín is különleges programokkal készül a Múzeumok éjszakájára.
Kutyával nyáron a Balatonnál

Kutyával nyáron a Balatonnál 

Hová induljon kutya és gazdája – segít egy kiadvány.
Humántőke, AI és napjaink demográfiai kihívásai

Humántőke, AI és napjaink demográfiai kihívásai 

A magyar versenyképesség jövőjéről tanácskoztak Budapesten.
Nyomozás, éjszakai templomtúra, különleges tematikájú kiállítások

Nyomozás, éjszakai templomtúra, különleges tematikájú kiállítások 

Múzeumok Éjszakája a veszprémi várnegyedben.
Meghalt Somogyi Győző

Meghalt Somogyi Győző 

A hírt a Káli Medence Környezetvédelmi Társaság tudatta tagjaival.
 A Palatinus legnépszerűbb látványossága  visszatért

A Palatinus legnépszerűbb látványossága visszatért 

Az idei nyári főszezon egyik kiemelt fejlesztése a Palatinus strand közel százéves hullámgépének felújítása, amely sikeres próbaüzemet követően ismét működik.
Balatonfüreden rendezik az első nemzetközi klezmerfesztivált

Balatonfüreden rendezik az első nemzetközi klezmerfesztivált 

Új kulturális eseménnyel gazdagodik a Balaton északi partja.
Ókori római lakomajelenetek az Aquincumi Múzeumban

Ókori római lakomajelenetek az Aquincumi Múzeumban 

Az idei év központi tematikájához csatlakozva Aquincumban is az ízekbe zárt történetek körül forog az este.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.