A kilátó folyamatos karbantartás ellenére több gombafaj együttes támadása következtében súlyosan károsodott, balesetveszélyessé vált és vizsgálatba bevont szakértők szerint javítása nem lehetséges, fogalmazott a Pilisi Parkerdő Zrt.
Fotó: Csodahelyek.hu Facebook oldala
Mint írják, a köznyelvben „Jenga-toronyként” is emlegetett kilátót 2015-ben építették és nemcsak a helyiek szerették: évente mintegy 30 ezer látogató érkezett ide.
Az elmúlt években azonban az építmény állapota romlásnak indul.
Az erdészeti társaság a biztonsági kockázatok miatt lezárta a kilátót.
A bontást követően a helyszín jövőbeli hasznosításáról a Pilisi Parkerdő egyeztetést indít Piliscsaba önkormányzatával – bevonva a tervek kialakításába a helyi közösséget is..