"A Jövő Fiatal Vállalkozója" pályázat fő célja az anyagi, illetve a szakmai támogatás biztosítása mellett, hogy fejlessze a felsőoktatásban résztvevő hallgatók üzleti érzékét, bővítse a sikeres vállalkozások megalakításához és működtetéséhez nélkülözhetetlen ismereteket és készségeket amelyeket nem lehet tankönyvekből megtanulni. A versenyen a legjobb üzleti tervvel pályázó ötlete megvalósításához 3 millió Ft, míg a második 2 millió Ft és harmadik helyezett 1 millió Ft kezdő tőkét szerez, melyhez még 6 hónapig ingyenes jogi, adóügyi és könyvviteli konzultációs lehetőséget is jár.
"A Dreher Sörgyárak Zrt. társadalmi szerepvállalásában kiemelt figyelmet fordít a tehetséges, jövőjüket átgondoltan, kitartóan építő fiatalok, diákok segítése, akik vállalkozói ötleteikkel a magyar gazdaságot kívánják erősíteni, fejleszteni. A Jövő Fiatal Vállalkozója pályázat kiírásával évről-évre lehetőséget kívánunk biztosítani a kreatív, innovatív gondolkodású fiataloknak az önmegvalósításra. A gazdasági válságban még nagyobb az értéke ennek a pályázati lehetőségnek, hiszen a fiataloknak nem sok hasonló lehetőségük van a saját vállalkozás beindításához szükséges kezdő tőke megszerzésére. Ahogy eddig, a főbb elbírálási szempontok most is az egyediség, a megvalósíthatóság és természetesen a pályázó rátermettsége." - mondta Kovács Sándor Lóránt, a Dreher Sörgyárak Zrt vállalatfejlesztési igazgatója.
Aki indulni szeretne a versenyen, annak ki kell töltenie a folyamatosan frissülő honlapon a 'Regisztráció' menüpont alatt található jelentkezési lapot február 28-ig. A Facebook-on is lehet tájékozódni, a Merj vállalkozni rajongói oldalon.
Gerendai Károly, a Sziget Fesztivál megálmodója és a 2009. Év Üzletembere, egyben a Jövő Fiatal Vállalkozója program egyik zsűritagja így fogalmazott:
"Nagyon jó, hogy idén is folytatódik ez a pályázati lehetőség. Úgy vélem, kevés jobb esély adódhat egy induló vállalkozás számára, mint szerencsét próbálni ezen a pályázaton. A versenyzők terveikről még a kezdeti stádiumban kaphatnak visszajelzést elismert szakemberektől, sikeres vállalkozóktól, és a legjobbnak bizonyuló ötletek rögtön kezdőtőkéhez is juthatnak."
A jelentkezők többfordulós elbírálási folyamaton vesznek részt. A pályázóknak első lépésként vállalkozási ötletüket és marketing tervüket kell összeállítaniuk. Ezt követően az eszköz-, működési- és humán erőforrás tervet, majd végül egy pénzügyi tervet kell leadniuk a megadott határidőkig. A legjobb 10 üzleti tervet készítő fiatal kerül be a döntőbe, ahol egy angol nyelvű prezentáció során kell meggyőzniük a szakmai zsűrit.
Az első három legígéretesebb üzleti terv ambiciózus gazdája összesen 6 millió forint kezdőtőkéből gazdálkodhat, és még fél éves szakmai tanácsadásban is részesül.
"Hiszem, hogy egy vállalkozás olyan eszköz az emberek kezében, amivel saját maguk tudják irányítani az életüket. Minden olyan segítségre szükség van, ami megtanítja az embereket önállóan gondolkodni, tervezni, és létrehozni ilyen eszközöket." - mondta az egyik korábbi résztvevő. (forrás: BrandTrend)