A Department of Homeland Security (kb. nemzetvédelmi minisztérium) és a Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) rendőröknek, tűzoltóknak, postai alkalmazottaknak és biztonsági személyzetnek készített közös tanulmánya szerint a Google Android operációs rendszere nemzetbiztonsági kérdéseket vet fel, mert az sokkal jobban ki van téve a vírusoknak és malware-eknek (malicious software - kb. "rosszindulatú szoftver", a vírusok, kémprogramok stb. gyűjtőneve), mint az iOS - írja a Verge.
Ennek oka főként az, hogy nagyon sok típusú telefon van a piacon, amelyik Androidot használ, és ezek jó része régebbi, kevésbé biztonságos verzióval fut. A jelentés szerint az Egyesült Államokban az Android-felhasználók 44 százaléka még mindig a 2011-ben kiadott 2.3.3-2.3.7. közötti verziókat használja, amely rendkívül sebezhető számos olyan hiba miatt, amelyeket a későbbi rendszerekben már kijavítottak.
A tanulmány szerint a támadások 79 százaléka androidos telefonokat érint, míg az iOS-rendszerű gépek részaránya csak 0,7 százalékos. Az előbbieket támadó malware-ek majdnem fele sms-ben érkezik, ami utána feltelepít egy programot a telefonra. A Nokia operációs rendszerét, a Symbiant használó telefonok a támadások 19 százalékát voltak kénytelen elszenvedni, míg a Windows Phone és a Blackberry elenyésző, 0,3 százalékot tett ki az összes esetből..
A DHS és az FBI odáig nem megy el, hogy megtiltsa az androidos készülékek használatát, azonban kijelentik, hogy a kormányzati intézmények komoly veszélynek vannak kitéve ezek használata során, és felhívják a figyelmet arra, hogy a dolgozók mindig a legfrissebb verziójú operációs rendszert használják.
Forrás: The Verge
Forrás: Kreatív Online