Az egyesület a székhelyváros, Badacsonytomaj és a szomszédos községek, Szigliget, Badacsonytördemic és Ábrahámhegy önkormányzatával együttműködve folyamatosan népszerűsítette a mikrotérség turisztikai szolgáltatásait az elmúlt három évben. Vásárokon vettek részt, kiadványokat készítettek, sajtószerepléseket, rendezvényeket szerveztek, támogattak. Kezdeményezéseik között olyan országosan egyedülálló ötlet megvalósítása is szerepel, mint a turistáknak indított térségi buszjárat.
Nagy Miklós, a BCTE elnöke elmondta, hogy az egyesület 48 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a közép-dunántúli regionális operatív programból a "Badacsonyi Céh Turisztikai Egyesület, mint balatoni turisztikai desztináció menedzsment szervezet fejlesztése" című projekt megvalósítására. A tervek megvalósításával versenyképesebbé szeretnék tenni a térséget, bővíteni szeretnék a vendégforgalmat, javítani akarják az együttműködést a turizmus szereplői között, komplex turisztikai szolgáltatásokat szeretnének kialakítani. Végső céljuk, hogy fenntartható keretek között a balatoni régió prémium kategóriás desztinációjává fejlesszék a térséget a meglévő aktív-, gasztronómiai-, kulturális- és incentív turisztikai adottságai révén.
A projekt keretén belül elsőként elkészítik a munka megalapozásához szükséges stratégiát. A konkrét tevékenységek között több más mellett menedzseri továbbképzéseket, nyelvi képzéseket, a szolgáltatókra kiterjedően tanulmányutakat, szakmai tréningeket szerveznek. A szakmai szolgáltatások és kínálat fejlesztéséhez tanulmányt készítenek a két kulcsprojekt, a nordic walking és az animációs tevékenység kialakításához. A fejlesztések körében többek között négy touch info pontot létesítenek, desztinációs térképet, kiadványokat és arculattervet készítenek, irodai bútorokat, szoftvereket vásárolnak, szezonális ügyfélszolgálati irodákat alakítanak ki. Továbbra is tervezik a vásárokon való bemutatkozásokat.
Krisztin N. László polgármester hozzászólásában elmondta, hogy a térségnek egyetlen fejlődési lehetősége a turizmus. Így rendkívüli módon meghatározza az itt élők lehetőségeit, jövőjét. Az önkormányzat mindig is kiemelt kérdésként kezelte a területet, a működtetésében, fejlesztésében az elmúlt évtizedekben több modellel próbálkoztak, saját szakembert alkalmaztak, külső szakértőket kértek fel, de rá kellett jönniük, hogy legjobb, ha közvetlenül az érintettekre bízzák a munkát. Ugyanakkor ez azt is jelenti, hogy a TDM szervezetben szerepet vállalóknak nem csak a saját tevékenységüket kell fejleszteni, segíteniük kell a turizmushoz közvetlenül nem kapcsolódók lehetőségeinek a bővítésében is.