A híradások ugyan először arról számoltak be, hogy a fotón egy brazil üzletember látható, de olvasói levelek nyomán 2001. november közepére kiderült: egy magyar fiú van a képen, amely valójában 1997-es amerikai szakmai gyakorlatának idején készült.
Guzli Péter állítólag saját szórakoztatására készítette a digitálisan manipulált fotót a terrortámadást követő napokban, majd Doszpot Péter álnéven küldte el munkatársainak. A fájl huszonnégy órán belül bejárta az egész világot, neves lapok találgatták, vajon hiteles-e – emlékeztet az Urban Legends blog.
"Személyes üzenetnek indult, azt gondoltam, hogy a barátaim majd felhívnak, hogy megkérdezzék, jól vagyok-e, ehelyett körbeküldték egymásnak a képet, amely bejárta a világot” – rekonstruálta a történteket Guzli, aki most azt mondja: szégyelli magát, és sajnálja, hogy a rendőrség még most is kap hívásokat a fotóval kapcsolatban.
„Nem a pénzért csináltam, és sem a valódi áldozatoknak, sem pedig a családjuknak nem akartam kellemetlenséget okozni. Nem gondoltam bele a lehetséges következményekbe, és sosem hittem volna, hogy a szűk baráti körömön kívül kerül a fotó” – tette hozzá a Tourist Guy/Waldo/WTC Guy néven elhíresült férfi az Orange Newsnak.
Guzli azt is elmondta: "Szeretném, ha véget érne ez a történet, szeretném, ha az emberek tudnák, hogy sajnálom, és remélem, ez pontot tesz a Tourist Guy történet végére."
Forrás: HVG