A rendelet elfogadását megelőzően több hivatalos és civil szervezet is felemelte szavát, így többek között maga Fekete László is eljuttatta támogató levelét a fővárosi turizmus érdekében a rendeletet ellenző szervezeteknek, a BTH Budapesti Turisztikai Nonprofit Kft. képviselői pedig részt is vettek az Élő Erzsébetvárosért Egyesület ülésen az önkormányzati döntést megelőzően.
Az ügyvezető turisztikai szempontból átgondolatlan lépésnek tartja az Önkormányzat épp a szezonra meghozott döntését, hiszen a VII. kerület mindig is a belvárosi turizmus egyik központja volt. Az utóbbi években a vendéglátósok kezdeményezésére, és önszerveződésében különleges szórakozó negyeddé alakult a környék, és benépesedett turistákkal, budapestiekkel. A VII. kerület híressé vált ún. romkocsmáiról, melyek újfajta, egyedi szórakozási lehetőséget és nemzetközi vonzerőt jelentenek, és színesítetik Budapest turisztikai kínálatát. Óriási veszteség, ha ez a terület elveszti ezt a fajta vonzerejét, hiszen a Budapestre érkező turisták számára a szórakozási lehetőségek, gasztronómiai, zenei élmények rendkívül meghatározók.
Az ügyvezető kiemelte, hogy a turisztikai promóciós szervezet idei marketingkoncepciójában - így természetesen kifejezetten a nyári szezonban - is kiemelt szerephez jutnak a budapesti szórakozási lehetőségek, különleges élmények, a pezsgő éjszakai, zenei és kulturális élet. Egy-egy ilyen kerületi csendrendelet amellett, hogy a vállalkozók számára elképzelhetetlen veszteséggel járhat, vagy kényszerű bezárással fenyegethet, a fővárosi turizmus számára is óriási károkat okozhat, amely minden bizonnyal érezteti hatását a vendégszámokat, illetve vendégéjszaka számokat és természetesen ezzel párhuzamosan a bevételeket illetően is.