A Fürdőszövetség kezdeményezésére már öt éve létezik az úgynevezett belső csillagozás, ez azonban csak a tagok számára volt nyilvános. A minősítés lehetőségével azonban eddig csak 36 létesítmény élet ezzel a lehetőséggel. Iharosi István a regionális gyógy-és termálfürdők egyesületének elnöke szerint nem meglepő, hogy egyetlen egy somogyi sem szerepel a sorban.
- Egyetlen egy sem, köszönöm a kérdését, amikor mindennapos üzemeltetési problémák vannak a fürdőknél, akkor nem gondolom, hogy egymillió forintot arra áldozunk, hogy minősítsük a fürdőt - mondja Iharosi István a Dél-Dunántúli Gyógy és Termálfürdők Egyesülte elnöke.
A minősítés ugyanis nem ingyenes egyszeri díja 300 ezer forint lesz, az ellenőrzési 100 ezer forintba, a védjegy használata pedig 150 ezer forintba fog kerülni évente. Ráadásul még a bíráló bizottságot is vendégül kell látni pár napra- hívja fel a figyelmet Iharosi István. A nagyatádi fürdő igazgatója szerint hasznos lehetne a csillagozás, ám hozzáteszi a fürdőt úgy is saját magát minősíti.
- Az, hogy én kiteszem, hogy négy vagy ötcsillagos a fürdő természetesen ez vonzó lehet, azonban változatlanul az a véleményem, hogy a vendég minősít.
Osztja a véleményt az igali fürdő vezetője is, aki kizártnak tartja, hogy részt vennének a csillagozásban.
- Mi ebbe nem tudunk belemenni, mert ez elég drága, illetve a csillagozási rendszert a vendégnek kéne eldöntenie, azt, hogy ez a fürdő egy csillagos, két csillagos vagy háromcsillagos - teszi hozzá Pozsár Sándor, az Igali Gyógyfürdő igazgatója. - Mert kívülálló hiába állapítja ezt meg, ha a vendég egy háromcsillagosban is úgy érzi magát mint egy egycsillagosban.
Ezek után kérdés, hogy a Fürdőszövetség eléri e célját, miszerint növekszik majd a szolgáltatások színvonala és kialakul egyfajta verseny a létesítmények között. A gyógyfürdők vezetői szerint nem csillagozásra, hanem stabil, tervezhető finanszírozásra lenne szükség. (Somogy TV)