A kihívásra válaszolva hozta létre másfél éves előkészítést követően a számos hazai fürdőt üzemeltető SPA Hungary Holding Zrt. és a gödöllői Szent István Egyetem a fürdővezető szakirányú továbbképzési szakot - tudtuk meg a két fél közös keddi, budapesti sajtótájékoztatóján.
A levelező, másoddiplomás szakot elvégzők fürdővezető szakmérnökként (ha mérnöki diplomával került be a hallgató), vagy fürdővezető szakemberként diplomáznak majd a 10 tématerületet - úgy, mint például műszaki, jogi és gazdasági ismeretek, egészségügy - felvonultató kurzuson. Jelentkezni gyakorlatilag bármely alapszakon szerzett diplomával lehet. Az első képzés január 28-án indul.
Idővel - ismertette dr. Bártfai Zoltán, továbbképzési igazgató és szakfelelős, a Szent István Egyetem Gépészmérnöki Karának docense - egy-két kurzust követően az egyetem benyújtja kérelmét a képzés nappali szakká válásához.
A konzorciális formában létrehozott szak indításához az EU is hozzájárult az Új Magyarország Fejlesztési Terven keresztül. A Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében mintegy 237 millió forintos támogatást kapott a porjekt, mely a teljes költség 95%-át fedezi.
A hiánypótló, korábban sem alap-, sem pedig mesterszakon nem létező fürdővezetői képzéstől remélik, hogy az innen kikerülő szakemberek révén igazán versenyképessé válhat az évek során létrehozott fürdőipari infrastruktúra. Mint Kovacsics Imre, a SPA Hungary Holding Zrt. elnök-vezérigazgatója mondta: „Az évek során megvalósult, nagyszámú fürdőépítés mellett nem gondoltak megfelelő szakképzésre.”
Kovacsics biztosította dr Solti Lászlót, a Szent István Egyetem rektorát, hogy csak a saját cégénél számos szakemberre lesz szükség a közeli jövőben.