A fejlesztések harmadik üteme zárult most pénteken, amelynek köszönhetően további 8 szobával nőtt a szálloda férőhely kapacitása, 16 gépkocsibeálló hellyel bővült a mélygarázs a zárt udvar alatti terület egy részének felhasználásával. Mivel a szálloda hét közben elsősorban a üzleti vendégek igényeinek kielégítésére törekszik, ezért az ún. kis barokk szárny legrosszabb állapotú részét „Business Corner”-ként keltették új életre, ahol az irodájától távol lévő utazó minden technikai eszközt megtalál ahhoz, hogy zökkenő mentesen tudja intézni üzleti ügyeit, vagy a megszokotthoz hasonló körülmények között tudja lefolytatni tárgyalásait.
A lobby térhez kapcsolódóan kialakított ún. „Szeparé” igény szerint reggeliző helyiség, kávézó, a nagy méretű kivetítő révén üzleti megbeszélések helyszíne, vagy akár csendes olvasósarok.
A tágas wellness részlegben ellenáramoltatóval ellátott 12 m hosszú beltéri úszómedence és 20 m2 vízfelületű pezsgőfürdő várja a vendégeket. Finn és infraszauna, tepidárium, látványos sókamra, és természetesen különböző masszázsok kényeztetik itt a vendégeket. A szállodából régóta hiányzó wellness részleg kialakításával a szabadidős vendégek köréből is nagyobb érdeklődésre számít a szálloda vezetése, tájékoztatta a TurizmusOnline-t Dr. Somogyi Gabriella, projektmenedzser.
A főépület alatti pincében, amit néhány éve még a városi távhő vezeték foglalt el, a jellegzetes barokk téglaboltozatokat kibontva és helyreállítva különleges hangulatú „Bohém Bár” jött létre.
A beruházás záróakkordjaként a műemléki és az új építésű szárnyak által körbezárt udvarnak az épület stílusához illeszkedő pihenőkertté alakítása valósult meg, amely a tervek szerint nem csak a szálloda vendégeit szolgálja, hanem szabadtéri kiállítások, kamarakoncertek helyszíne is lesz a jövőben.
A fejlesztéseknek köszönhetően környezetbarátabb is lett a szálloda. Energiatakarékos, részben LED-es világítótestek alkalmazásával, becslések szerint évente 15 ezer kWh energiát tudnak megtakarítani. A pályázati támogatással kiépített, geotermikus energiát használó hőszivattyús hűtés-fűtés rendszer megtakarítása a korábbi gázüzemű fűtés és elektromos folyadékhűtő rendszerrel összevetve mintegy 3 millió forintra tehető, ami egyben a szálloda széndioxid kibocsátásának jelentős csökkenését is jelzi.
A beruházás révén a foglalkoztatottak száma is nőtt a szállodában.
A mostani fejlesztések megvalósításához 2009-ben sikeresen pályázott a Gasztro-Kristály Zrt. Az Új Magyarország Fejlesztési Terv Közép-Dunántúli Regionális Operatív Programja keretéből elnyert, az Európai Unió és a Magyar Állam által társfinanszírozott 189.686.539 forintos támogatás felhasználásával 500 millió forint értékű fejlesztés jött létre.