Vissi András projektmenedzser csütörtökön az MTI-nek elmondta: jellegzetes mélyvörös színe miatt esett a választás a névadó növényre, bár az ösvény látogatói számos további ismerettel gazdagodhatnak. A tanösvény tíz állomásán betekintést nyerhetnek a Soproni-hegység földtanába, vízrajzába, megismerkedhetnek növény- és állatvilágával, valamint az erdőművelésével.
Hozzátette: a 22 és fél ezer eurós, önrész nélküli pályázati forrásból elkészült létesítmény Ágfalvától vezet az osztrák-magyar határon fekvő Asztalfőként vagy Urak asztalaként ismert pontig. Eredetileg azt tervezték, hogy ausztriai partnerrel közösen vágnak bele a vállalkozásba, végül egyedül pályáztak és nyertek uniós forrást a tanösvény megépítésére.
A beruházás a Burgenlandi és nyugat-dunántúli természetvédelmi területek hálózata (PaNaNet) projekt keretében valósult meg. Ennek résztvevője a Neusiedler See-Seewinkel Nemzeti Park, a magyar oldalon a Fertő- Hanság, az Őrségi, valamint a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság, Burgenland mind a hat natúrparkja (Neusiedler See-Leithagebirge, Rosalia-Kogelberg, Landseer Berge, Geschriebenstein-Írottkő, Weinidylle és Őrség-Raab-Goričko), valamint Nyugat-Magyarország natúrparkjai (Soproni-hegység, Írottkő, Kerka völgy).
Forrás: MTI