Az Antall József Tudásközpont szervezésében már három alkalommal került sor Országimázs Konferencia lebonyolítására – 2012 májusában és novemberében, illetve 2013 áprilisában), melyek budapesti helyszínnel taglaltak több témakört.
A konferenciasorozat fő célja, hogy több nézőpont számára biztosítson fórumot, és olyan találkozóhely legyen, ahol a közigazgatási és szolgáltató szektor, szakmai és civil szervezetek, szakemberek és egyetemi hallgatók is hozzászólhatnak a témákhoz, így segítve elő az ország imázsának pozitív fejlődését, versenyképesebbé válását. Az I. konferencia a magyar imázs általános jellemzőivel foglalkozott, a II. konferencián az egészség- és kulturális turizmus témáját boncolgatta, míg a III. Országimázs Konferencia Budapestre fókuszált, annak marketingjére és imázsfejlesztésére fektette a hangsúlyt.
Dél-Dunántúl a fókuszban
A rendezvény kiemelkedő sikerére való tekintettel a Tudásközpont – az országos tematikát némileg szűkítve – a IV. Országimázs Konferencia – Fókuszban a Dél-Dunántúl alcímmel a régió imázsának kialakítási és fejlesztési lehetőségeit tárgyalja április 10-én Pécsett, melynek során az aktuális hazai turisztikai trendek jellegzetességeit, illetve az ágazatot érintő változásokat, terveket veszi alapul. A meghívott szakemberek rövid előadások és kerekasztal-beszélgetések formájában vitatják meg a Turisztikai Desztináció Menedzsmentek és a klaszterek szerepét a régió imázsteremtésében, a terület- és vidékfejlesztés kapcsolatát az imázzsal; valamint elemzik a határon átnyúló (horvát-magyar) turisztikai együttműködések alakulását is.
A program a következőképpen alakul:
10.00 – Köszöntőt mond Horváth Gergely (Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgató-helyettes) és Dr. Aubert Antal (PTE TTK Földrajzi Intézet igazgatója)
10.15 – Bevezető előadást tart Horváth Gergely (MT Zrt.)
Kerekasztal-beszélgetések
Moderátor: Érczfalvi András („Az év turisztikai újságírója”, Gazdasági Rádió)
10.30 – TDM-ek és klaszterek szerepe az imázsteremtésben
Bevezető előadás: Dr. Törőcsik Mária (egyetemi tanár, PTE KTK)
Dr. Szabó Géza (PTE TTK; Dél-Dunántúli Falusi Turizmus Klaszter elnöke)
Bánkuti Péter (Irány Pécs Turisztikai Nonprofit Kft. szakmai igazgatója)
Hegyi Zsuzsanna (Dél-dunántúli RMI igazgatója)
Horváth Viktória (Dél-Dunántúli Gyógy- és Termálfürdők Egyesületének titkára)
12.00 – Állófogadás és kávészünet
13.00 – A terület- és vidékfejlesztés kapcsolata a turisztikai imázzsal, határon átnyúló (horvát-magyar) együttműködések
Bevezető előadás: Dr. Csapó János (PTE TTK Földrajzi Intézet)
Pámer Zoltán (DDRFÜ külkapcsolati csoportvezető)
Darko Masnec (Križevci város Gazdasági és Pénzügyi Osztályának vezetője)
Dr. Szűcs Márton (IPA Határon Átnyúló Együttműködési Program igazgatója)
Dr. Gonda Tibor projektmenedzser (Dél-Dunántúli Ökoturisztikai Klaszter)
14.30 – Kötetlen eszmecsere, kérdések
15.30 – Workshop egyetemi hallgatók részére
A konferencián való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, melyet a szervezők 2014. április 4-ig várnak a [email protected] címen.
Forrás: Turizmus Online