A határon átívelő közösségfejlesztő programsorozat célterülete 4 magyarországi és 3 szlovéniai kistelepülést foglal magában. Igen kis lélekszámú falvakról van szó, így a szervezők a helyi közösség tagjainak segítségével térképezhetik fel a tájegység értékeit.
A ZöME tagjai havonta egy huzamban három- négy napot töltenek a településeken, ahol a lakosokkal közösen beszélgetéseken, rendezvényeken vesznek részt. Emellett a helyi elöljárók, polgármesterek segítségével felfedező sétákat is tesznek a környéken, így ismerve meg az adott település környékét.
A projekt végén a helyi közösség tagjaival együtt helyreállítanak egy tájértéket – vagyis közösségi akció keretében egy olyan tárgyat, helyszínt – pl gémeskút, vagy elhagyott településrész jelölése - tesznek láthatóvá, látogathatóvá, amelynek a múltban fontos szerepe volt a közösség életében.
Hosszú távú céljaik között említik továbbá a háztáji közösségek aktivizálását is, de nem titkolt szándékuk a turizmus fellendítése sem.
A projekt a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat Elnökségének értékelése és javaslata alapján, az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap társfinanszírozásában megvalósuló intézkedések Irányító Hatóságának jóváhagyásával készült.