A rendezvényen részt vett Dankó Béla, az egyesület elnöke is, aki örömhírrel szolgált. 2013. szeptember 30-tól ugyanis az eddigi polgármesteri és országgyűlési képviselői tevékenységein felül az Országgyűlés Sport és turizmusbizottságát is erősíti. Elmondta, hogy szívügyének tekinti a falusi turizmust és az új pozícióval is a vidék idegenforgalmának támogatása lesz a célja. Felhívta az elnökség és ezen keresztül a tagság figyelmét is arra, hogy minden a szakmát érintő javaslatot, problémát juttassanak el hozzá az egyesületen keresztül. Ezután röviden tájékoztatta a részvevőket a még várható pályázati lehetőségekről és a következő tervezési időszakra való felkészülés fontosságáról.
Az egyesület titkára, Frankó Pál beszámolt az eddigi év tevékenységeiről, a beadott pályázatokról, a kiállításokról, amelyeken az egyesület képviselője részt vett, az idén elkészült kiadványokról, a megjelent hirdetésekről és cikkekről, illetve az egyesület szakmai, lobbi tevékenységéről. Beszámolt a FATOSZ-szal való folyamatos együttműködésről, melynek következő pillére egy novemberben, Békés megyében megrendezésre kerülő akkreditált falusi vendéglátó tanfolyam lesz, melyre október végéig várják a jelentkezéseket.
Az elnökségi tagok, akik gyakorlott falusi szálláshely szolgáltatók beszámoltak a szezon alakulásáról, a vendégforgalom pozitív alakulásáról, azonban kiemelték, hogy még mindig nagy problémát jelent az erős szezonalitás, aminek idén a szélsőséges időjárás sem kedvezett.
Az ülés zárásaként Galambos Sándorné körbevezette a résztvevőket a hintókészítő műhelyben, ahol díszhintók, jártató kocsik, maraton kocsik és sétakocsik is készülnek. A műhelyben nem csak új kocsik készítését, hanem felújítást is vállalnak. Megtudtuk, hogy Galambos Sándor Szécsi József füzesgyarmati kocsigyártó mestertől tanulta a szakma alapjait, a híres Járműkészítő és Javító Ipari Szövetkezetben. Mára Ő az egyetlen kovácsmester Magyarországon, aki a hintógyártáshoz megfelelő végzettséggel rendelkezik és szakmájában dolgozik. A „Galambos kocsik” éppen ezért igényes, precíz kivitelezésben, magas szintű szakmai igényességgel, többnyire kézi munkával, megfelelő minőségből készülnek és hatalmas Békés megyei értéket képviselnek országon belül és külföldön egyaránt.
Forrás: Turizmus Online