Hosszam Zaki külügyi szóvivő a MENA hivatalos hírügynökség által ismertetett közleményben utasította vissza a külföldi felhívásokat. Egyben közölte: az utóbbi órák összecsapásai azt bizonyítják, hogy a tüntetők követelései mögött nincs teljes népi egyetértés. Mubarak kedd este bejelentette, hogy kitölti mostani - immár hatodik - államfői mandátumát, de nem indul a szeptemberben esedékes elnökválasztáson.
A külföldi reagálások alaphangját Barack Obama amerikai elnök adta meg, aki Mubarakkal kedd este telefonon folytatott beszélgetése után közölte: az Egyesült Államok érdemi és békés, rendezett átmenetet akar Egyiptomban, amelynek most azonnal kell megkezdődnie. Obama közvetlenül nem szólított fel Mubarak lemondására.
Catherine Ashton, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője szerdán sürgette Mubarakot, hogy a "lehető leggyorsabban" cselekedjen a tüntetők által követelt politikai átmenet megvalósítása érdekében. Nagy-Britannia és Spanyolország átmeneti kormány felállítását szorgalmazta.
Nicolas Sarkozy francia elnök - akit sokan bíráltak hazájában, mert az utca nyomásával szemben támogatta a hatalomból végül elűzött tunéziai elnököt - azt szeretné, ha az átmenet "haladéktalanul" és "erőszakmentesen" megkezdődne Egyiptomban.
A mérsékelt iszlamista politikai folytató Recep Tayyip Erdogan török kormányfő úgy vélekedett, nem elegendő Mubarak azon bejelentése, hogy a szeptemberi elnökválasztásig hivatalban marad: csak azonnali távozásával tenne eleget népe követeléseinek.
Forrás: MTI