A ház a századforduló táján épült kora eklektikus stílusban, valószínűleg 1870-1880 körül. Eredetileg tőzsdeépület és bankház funkciót töltött be. Mivel a ház műemléki védettséget élvez, a felújítás minden mozzanata a Kulturális és Örökségvédelmi Hivatallal előre egyeztetve történt, amíg megnyithatta kapuit a Belvárosi Borház. Ez magában foglal egy vinotékát, egy borkóstoló termet és egy csodálatos udvart.
Vinotékánk nem klasszikus értelemben vett borbolt, hiszen elsősorban saját termelésű borainkat mutatjuk be, mind palackos mind folyó borként rozsdamentes acél tartályokból kimérve. Kialakításában, megjelenésében törekedtünk a ház adottságainak maximális kihasználására. A borokon kívül kézműves csokoládékat, számtalan borászati kelléket és eszközt illetve több mint 30 ízből álló pálinkaválasztékot is kínálunk.
Megnyitottuk 50 fős borkóstolótermünket is, mely elsősorban a borturizmus igényeit hivatott kielégíteni. Célkitűzésünk ’A termelőtől a fogyasztóig’ vertikum kiépítése, hiszen a borász munkájának sikeressége legeredményesebben a fogyasztóval történő találkozás során mérhető le.
A Borház 300 m2-es udvarának hangulatát meghatározzák a tornác szép boltívei illetve a szomszédos Jézus Szíve Plébániatemplom 57 méter magas neogótikus tornya. A berendezésnél egy hagyományos értelemben vett borozó (borozó ≠ kocsma!) képe lebegett szemeink előtt, ahol elsősorban a Kőszegre amúgy is jellemző polgárréteg találkozhat, élvezheti a Kőszegi-hegyoldal nedűit illetve a pénteki, szombati napokon önfeledten szórakozhat harmonikaszóra, alkalmanként francia és magyar sanzonokra, fúvószenére vagy épp egy klasszikus cigányzenekar dallamaira.