Az utóbbi tíz évben azonban valóban sok, komoly beruházás valósult meg ezen a területen. Uniós és állami forrásokból, milliárdokból modernizáltuk, bővítettük fürdőinket, építettük vagy újítottuk fel wellness szállodáinkat.
A beruházási roham korántsem ért még véget – erről olvashatnak Címlapsztorinkban –, ellenben úgy tűnik, mintha a jelentősen kibővült kínálattal nem tudna versenyezni a kereslet. Legalábbis ezt állítja három bezárt fürdő példáján Kovacsics Imre, a Nemzeti Fürdőszövetség elnöke.
A legtöbb hazai fürdőt tömörítő másik szakmai szervezet, a Magyar Fürdőszövetség legutóbbi közgyűlésén Vancsura Miklós elnök ellenben arról tájékoztatott, hogy a 60 legnagyobb hazai fürdő összesített árbevétele 2008 óta 20 százalékkal emelkedett. Ennek az adatnak örülhetnénk, bár érdemes végiggondolni, hogy két év alatt ekkora növekedés elégséges-e a befektetett milliárdok megtérüléséhez. Nagyobb probléma, hogy nem ismerjük az idei adatokat, pedig lassan véget ér az év – és míg például a szállodai szakma egy hónapos késéssel már tudja az országos eredményeket, addig a fürdők esetén részletes és teljes országos adatsort nem is kaphatunk. Hogy miért nem, arról már 2008-ban is írtunk: mivel nincs a létesítmények számára kötelező adatszolgáltatás előírva. Azóta jó sok víz lefolyt a Dunán, a helyzet mit sem változott. Ma sem tudjuk pontosan, hogy melyik fürdőt hányan látogatják. Pedig nem ártana végre tiszta vizet engedni a medencékbe!
Addig is boldog karácsony és sikerekben gazdag új évet kívánok a szerkesztőség nevében minden kedves partnerünknek és olvasónknak.