A múlt században a magyar írók, Karinthy és Móricz törzshelyeként híressé vált, 1910-ben megnyitott kávéház vélhetően a közeli Hadik laktanyáról kapta elnevezését. Fénykorát 1922 után élte, akkor vette meg ugyanis a rendkívül elhanyagolt, rossz állapotú, de jó fekvésű üzlethelyiséget Kaiser Adolf, a mai Bartók Béla út 36 sz. ház sarkán.
"Sok katonatiszt járt oda, de ismertségét azoknak az íróknak köszönhette, akik állandó látogatói lettek. Elsősorban Karinthy Frigyesnek és baráti körének, Móricz Zsigmondnak és másoknak, akik irodalmi rangot adtak a helynek. Karinthyék mindennapos vendégek voltak a kávéháznak, szinte már ott laktak." - írja visszaemlékezésében az egykori tulajdonos unokája.
Kaiser Adolf a holocaust, a Hadik pedig a szocializmus áldozatává vált. A helyiségben Szívárvány Áruház (ruhabolt), majd cipőbolt üzemelt, a dicső múltra csak egy 1994-ben kihelyezett emléktábla hívta fel a figyelmet. Most, hatvanegy esztendő elteltével a Hadik Kávéház ismét kávéillatú mindennapjaink részévé vált. Megnyitásával vendéglátásunk történetének egyik dicsőséges időszaka kelt újra életre. (Vendég és Hotel Online)