Szexelő japánok a British Musemban

A British Museum az idei rekordokat döntögető Pompei és Jégkorszak tárlatai után (1,7 millió látogató) ismét nagy dobásra készül. Október 3-án startol a ‘Szex és gyönyör a japán művészetben’ című kiállítás, amely Japán erotikus fametszeteit tárja a nyilvánosság elé.

Ezeket az európai szem számára különleges képeket shungának nevezik, amely fametszeten ábrázolt szexuális töltetű képeket jelent. A British Museum eddigi történetének egyik legmerészebb tárlatán ezekből a műalkotásokból 150 darabot állít ki. A kiállítást csak 16 év felettiek látogathatják, írja a BBC. Már korábban is volt olyan kezdeményezés más múzeumokban, hogy ezeket a képeket bemutassák, de obszcén jellegük miatt végül ezek a kísérletek meghiúsultak. Manapság azonban egyre nagyobb az érdeklődés a szexualitás iránt, főleg ha egy viszonylag ismeretlen, keleti kultúráról van szó.

 

Erotikus japán hétköznapok

A képek egészen intim betekintést engednek a korabeli Japán (elsősorban Tokió) nyugati világtól elzárt, erotikával fűszerezett 16-18. századi hétköznapjaiba. Ez az időszak egyben a japán népesség rohamos növekedésével is egybeesett.

Maga a shanga kifejezés ‘tavaszi képeket’ jelent, de hívják őket ‘párna képeknek’ vagy ‘nevető képeknek’ is, utalva buja tartalmukra. A képek többsége férfiak és nők közötti szexuális aktusokat mutat be, de előfordulnak meleg vagy leszbikus jelenetek is, sőt csoportos szexképeket is láthatunk. A shungák akár korabeli szexuális felvilágosító tananyagként is értelmezhetők, ugyanis sok fiatal lány általuk készült fel a nászéjszakára. Eredeti céljuk azonban nem ez volt. Elsősorban a populáris kultúrát próbálták közvetíteni az emberek felé, ami abban is megnyilvánult, hogy viszonylag olcsón árulták őket, bárki könnyen hozzájuk juthatott.

Külön érdekesség, hogy a shungákon szinte soha nem láthatunk teljesen meztelen szereplőket, ami azzal magyarázható, hogy Japánban a szép és látványos ruháknak nagyobb tisztelete van a meztelenségnél. Sokkal izgalmasabb volt számukra egy díszes ruha érintése, a csupasz testnél.

A British Museum után több európai múzeumba is tervezik a shungák bemutatását, így talán hozzánk is eljutnak mielőtt visszatérnek Japánba. További információk olvashatók a British Museum honlapján.

Forrás: BBC


Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével

Vendégélmény fokozása az AR segítségével 

A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata

Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata 

A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat

A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat 

A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.

Interjú

Fejes Gergő: „Számomra fontos, hogy legyen valami meghökkentő részlet”

Fejes Gergő: „Számomra fontos, hogy legyen valami meghökkentő részlet” 

Idei Klasszis TopDesign versenyünkre készülve folytatjuk a 2023. évi Klasszis TopDesign verseny legemlékezetesebb mozzanatainak, szereplőinek bemutatását.
Hat érdekes és meghatározó téma a JAB Csoporttal

Hat érdekes és meghatározó téma a JAB Csoporttal 

Olyan szakmai információk, amelyekről ritkán esik szó az európai szállodai és kiskereskedői területen piacvezetőnek számító német alapítású textilcég esetén.
Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni”

Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni” 

A helyszín a Hardangervidda Nemzeti Park, ahol annak idején Amundsen készült fel az Antarktisz-expedícióra.